Wpis z mikrobloga

Tyle sie dopiero mówiło o obecnym bałaganie informacyjnym i żeby weryfikować informacje oraz ich źródła zanim poda się je dalej.

I co?

I gówno.

Wystarczyło kilka nagrań z granicy, relacja jakiejs randomowej karyny i "doniesienia" o tym, że ktoś o ciemniejszym kolorze skóry coś #!$%@?ł i już nacjonaliści dostali małpiego rozumu.

A ci, którzy do tej pory mieli się za oświeconych, bo "wyłączyli TV i włączyli myślenie", oczywiście nie widzą tego co robi #konfederacja, której najwyraźniej znudziło się straszenie szczepionkami i zabijaniem płodów, a straszyć Ukraińcami raczej teraz nie wypada (ale nikt nie powiedział tego Braunowi). Zamiast tego, od rana na wszystkich social mediach obserwuje wysyp ludzi, do których nie dociera fakt, że istnieją osoby, które studiują/pracują za granicą i nierzadko (o zgrozo!) mają inny kolor skóry. No ale bądźmy łagodni, żeby wiedzieć takie rzeczy pasowałoby chociaż raz przejść się po miasteczku studenckim w jakimkolwiek większym mieście.

Jeszcze to poparcie dla kiboli patrolujących miasto XD Jestem ciekaw czy panowie kibole będą sprawdzać dokumenty każdemu śniademu osobnikowi, którego spotkają. No wiecie, tak żeby mieć pewność, ze taka osoba faktycznie ma powiązanie z Ukrainą i ucieka przed wojną. Bo przecież nie będą czepiać się każdego o innym kolorze skóry, prawda?

I ja nie mówie, że te obawy są kompletnie bezpodstawne. Nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja na granicy, nie wiem jakie są aktualne kryteria jej przekroczenia zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i dla osób, które stamtąd uciekają przed wojną. Możliwe, że wpuszczają wszystkich jak leci (w co średnio wierze), możliwe, że wśród osób przekraczających granice są też tacy, którzy po prostu zwietrzyli okazje w tym całym konflikcie. Nie wykluczam tego, tylko prosze mi to wyjaśnić i poprzeć czymś bardziej rzetelnym niż relacjami randomów na TT.
Po prostu denerwuje mnie postawa zakutych nacjonalistycznych łbów, którym wystarczy aktywować neuron grupką arabów czy nigeryjczyków żeby spirala nienawiści zakręciła się na nowo po raptem kilku dniach mówienia wspólnym językiem.

Dlatego apeluje, zanim już zaczniecie siać panike, to przynajmniej zweryfikujcie czy jest faktycznie czym, czy rozumiecie temat i czy aby na pewno Wasi liderzy nie nabijają sobie w cyniczny sposób zasięgów.

#ukraina
Michael_Scott - Tyle sie dopiero mówiło o obecnym bałaganie informacyjnym i żeby wery...

źródło: comment_1646214004J5lzlsgMkSoBqW0iGNT6lz.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja na granicy, nie wiem jakie są aktualne kryteria jej przekroczenia zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i dla osób, które stamtąd uciekają przed wojną.


@Michael_Scott: I od tego powinineś zacząć, to nie trzeba było reszty pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: no to mi wyjaśnij jak to wygląda. Pare dni temu czytałem, ze nawet obywatel Ukrainy musi mieć cokolwiek potwierdzającego tożsamość. Osoby z innych krajów były zatrzymywane pod stronie ukraińskiej za brak wizy, która ponoć jest wymagana w ich przypadku by przejść granice z UE, co też w obrzydliwy sposób wykorzystało BBC #!$%@?ąc o rasizmie. To raczej wskazuje na to, ze jednak nie wpuszczamy takich ludzi jak leci. Ale możliwe, że
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: Mnie w tym wszystkim #!$%@? to, że nawet jeśli jedna osoba coś #!$%@? tyo od razu wyzywają wszystkich i trzeba nikogo nie wpuszczać.

#!$%@? z tego, że od początku wojny do mojego akademika trafiaja studenci z Afryki co studiowali na Ukrainie i oczywiscie 0 problemów ale przecież są czarni i trzeba ich #!$%@?ć. A szkoda słów #!$%@?
  • Odpowiedz
@Farezowsky: no dokładnie, jest kupa Polaków, którzy studiują medycyne chociażby we Lwowie żeby zrobić później wyższy stopień w Polsce, z nich też trzeba się naśmiewac, że to hehe "studenci"? Czy jest to aż tak dziwne, że osoby z krajów wschodnich czy z Afryki też studiują w tak stosunkowo tanim do życia państwie europejskim? Nawet na głupim rzeszowskim WSIZie czy URz jest kupa azjatów, arabów czy ukraińców.
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: Zesraliście się i robicie fikołki bo wam narracja o ZZŁŁEEJJ KKOOOMMFFEEDDEERRAAACCCJJIII nie pykła xD

Nikt tutaj nie atakuje Ukraińców w obecnej sytuacji poza waszymi wyimaginowanymi urojeniami i teoriami spiskowymi xD

A co do granicy - od początku było mówione że trzeba za wszelką cenę wdrożyć kontrolę graniczną i zaangażować kontrwywiad i wywiad do rozpoznania i rozpracowania tychże grup tak by i teraz i w przyszłości państwo Polskie nie było w
  • Odpowiedz
@Farezowsky: mnie #!$%@? to, że tacy jak ty sieją desinformację i jeszcze dostają oklaski. Żaden poseł konfederacji nie postuluje, żeby nikogo nie wpuszczać. Mowa jest jedynie o kontroli przepływu ludzi przez nasze granice o tak ogromnej skali. Przecież przy naszych granicach jest bezpieczniej i nic tym ludziom nie zagraża. A dodatkowe służby graniczne powinny ułatwić uchodźcom przedostawanie się na terytorium naszego kraju oraz odesłanie dywersantów i migrantów ekonomicznych na krzywy ryj.
  • Odpowiedz
@Aik32fr45yd:

Nikt tutaj nie atakuje Ukraińców w obecnej sytuacji poza waszymi wyimaginowanymi urojeniami i teoriami spiskowymi xD


Ale gdzie ktokolwiek napisał, że sie atakuje Ukraińców? Wyciągnąłem tylko przykład Brauna, który na dzien dobry wyskoczył z jakims gadaniem o Wołyniu i UPA. No chyba ze to teoria spiskowa i on wcale czegoś takiego nie opublikował. Zresztą do wybuchu wojny mielismy pełno tego typu komentarzy nawet na naszym wykopowym #!$%@?łku, wiec chyba niefajnie,
  • Odpowiedz