Wpis z mikrobloga

@Dusky: xD mam tak samo i kompletnie nie kumam tych ludzi. Gram sobie elegancko na plejaczku, jem czipsiki i ogólnie na luziku sobie żyję, a ci spięci niesamowicie, że ślub trzeba wziąć XDDD
@czims Jeśli patrzymy na to przez pryzmat komplikacji przy ciąży i zdrowia dziecka, to jak najbardziej się zgadzam. Ale mam wrażenie, że ci ludzie mają na sobie jakąś dziwną presję i nie chodzi tu tylko o macierzyństwo. Może się mylę, idk.
@dexterpol: zgadza się. Mój dziadek 80+ i też powiedział jakiś czas temu taki smutny tekst, że ma wrażenie jakby dopiero co miał 18 lat i nawet nie wie kiedy te lata zleciały. Dziadek mądry, jasny umysł, dalej aktywny zawodowo na szczęście. Obym i ja dożył takich lat i zachował przy tym taki jasny umysł.
@sikalafou Mam fajną i dobrze płatną pracę, wiele pasji związanych ze sportem i muzyką oraz kochającego partnera, czyli brzmi jak normalny dojrzały człowiek, ale mentalnie to dalej 15 lat. XD
@dexterpol Coś w tym jest, u mnie prawie 30 lat na karku, ale jak pomyślę o takim typowo dorosłym życiu i założeniu właśnie rodziny, to czuję taki niepokój. Że jak to, już?
@Dusky: Trzeba się solidnie zastanowić nad tym, czy aby na pewno jest się gotowym do małżeństwa i rodzicielstwa, bo może być tak, że ulega się presji otoczenia, a to przeważnie nie kończy się dobrze.
A nieudane małżeństwo potrafi zmienić życie w piekło.