Wpis z mikrobloga

Cześć. mam nadzieję, że moje pytanie z całkiem innej tematyki nie zgodnie na mirko poprzez aktualny spam.

Zauważyłem ostatnio, że pilnie potrzebna jest krew dla pewnej kobiety (A RH-) i żeby w punkcie informować, że to właśnie dla niej. Czegoś nie rozumiem? gdzie jest albo gdzie idzie krew która codziennie oddają ludzie? obliczyłem, że tylko u mnie w mieście (małe miasto powiatowe) tygodniowo oddaje się spokojnie ponad 50L a ta kobieta musi organizować akcje i prosić o pomoc? Na pewno nie ma na to wpływu obecna sytuacja ponieważ już kiedyś rzuciła mi się taka akcja w oczy ale dopiero wczoraj się pochyliłem nad tym tematem. Może czas przestać wyrażać zgodę na sprzedaż krwi w ankiecie?

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #honorowydawcakrwi #krwawybot #hdk
BrainG - Cześć. mam nadzieję, że moje pytanie z całkiem innej tematyki nie zgodnie na...

źródło: comment_1646152293lfAzvRqz2lRMIdeN1adyhq.jpg

Pobierz
  • 3
Donacja ze wskazaniem to relikt PRL-u. Jest trochę więcej wskaźników niż A+, być może ktoś ma jakąś niedokrwistość i częste transfuzje, a grupa A nie jest aż tak popularna więc często może jej brakować. Natomiast baza jest ogólnopolska i Twoja krew ląduje końcowo w Szczecinie. A jak Ty będziesz potrzebować to przyjedzie dajmy na to z Rzeszowa (jeżeli rezerwy szpitala nie będą pasować).
Jak nie podpiszesz zgody to po terminie przydatności zostanie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jadziem1:

a grupa A nie jest aż tak popularna


Grupa A Rh+ jest najpopularniejszą grupą krwi.

Natomiast baza jest ogólnopolska i Twoja krew ląduje końcowo w Szczecinie. A jak Ty będziesz potrzebować to przyjedzie dajmy na to z Rzeszowa (jeżeli rezerwy szpitala nie będą pasować).


Centra krwiodawstwa bardzo rzadko, tylko w wyjątkowych sytuacjach wymieniają się krwią między sobą.
@starypijany123 Miałem na myśli to że zerówki jest duży przemiał. Statystycznie jest jakby mniej dawców z A niż z 0, mimo że zerówki w teorii jest mniej. Być może wynika to z tego przeświadczenia - "ktoś tam odda skoro A to aż 40 procent populacji". Ale mówię na podstawie WCKIK.

Co do przesyłania krwi to wierz mi że krew krąży po Polsce, szczególnie pod koniec terminu przydatności. Info z pierwszej ręki.