Wpis z mikrobloga

analiza dlaczego rosjanom tak nie idzie agresja na Ukrainę

bitwy.i.piwa *Rosyjskie zamieszanie* "Nikt nie chce się bić. Taka jest prawda. Mniej więcej połowa sił nie miała pojęcia, co robi. Mieli udać się do ośrodka szkoleniowego, takiego jak JRTC. W drodze na miejsce skonfiskowano telefony i rozdano ostrą amunicję, co jest stosunkowo normalne w przypadku dużych ćwiczeń. Kilka godzin później nagle zostają ostrzelani i właściwie tylko się bronią (jako najeźdźcy, wiem, że to wydaje się śmieszne).

W większości regularnych jednostek tylko oficerowie wiedzą, co się dzieje. A oficerowie z biegiem dni zaczęli stacjonować coraz dalej od walki, aż do tego stopnia, że w tym momencie są poza zasięgiem radiowym i nikt nie może się z nimi skontaktować.

Wyjątkiem były niektóre jednostki spadochroniarzy i sił specjalnych. Niektóre kompanie VDV były informowane o lotniskach, które zamierzały zająć, ale nawet wtedy tylko kilka z nich. Nawet Spetsnaz był trzymany z dala od pętli. Wygląda na to, że gdzieś pomiędzy Putinem a jego generałami doszło do nieporozumienia lub kłamstwa. Wszystkie pojazdy z zaopatrzeniem znajdują się nadal poza Ukrainą, a te, które wjechały z wojskami na Ukrainę, zostały już zniszczone lub wyczerpane.

Spetsnazowi powiedziano, że to trzydniowa wycieczka, a teraz każdy, kto przeżył, musi popełniać zbrodnie wojenne, dosłownie napadając na stacje benzynowe i sklepy z żywnością dla cywilów. Wielu zwykłych żołnierzy odmawia walki, porzucając sprzęt i pojazdy i odchodząc.

Większość z tych, których można teraz zobaczyć walczących, to ci, którzy mają twardego oficera-karierowicza. Prawie nikt nie może skontaktować się z centralnym dowództwem, nie chodzi nawet o zagłuszanie, po prostu nie ma sprzętu do łączności dalekiego zasięgu ani przekaźników, które były na wyposażeniu wojsk. - Były rosyjski żołnierz. Inwazja na Ukrainę. 27 lutego 2022 r.

Ta historia została udokumentowana przez @nicklaidthelaw Każdy świadek wojny ma swoją historię, a każda historia zasługuje na to, by ją opowiedzieć.


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
https://twitter.com/Samir_Madani/status/1498081237977677827
#ukraina #wojna #rosja
z mojej strony mogę dopisać że sprzęt łączności jak do tej pory znaleziono przy rosjanach to jakiś chiński szmelc, albo zwykły cywilny
źródło: comment_1646067524afheA3QFRGDaljmE7Q2OUL.jpg
  • 2