Wpis z mikrobloga

Czy wysyłanie na Ukrainę żołnierzy wyglądających jak menele było celowe, aby sprawdzić jak będzie się zachowywać Ukraina, ocenić sytuację, jak zachowa się USA, NATO i inne państwa członkowskie? Prawdziwa rzeź dopiero idzie? Co sądzicie?

Wątpię, aby Putin był na tyle głupi żeby robić tak proste ruchy, w ogóle nieprzemyślane, nagle brakuje rosjanom paliwa i nie tylko? Musiał się liczyć z sankcjami i być przygotowany w razie gdyby zastosowano najcięższe sankcje, sam raczej nie działa, musi mieć jakichś analityków, strategów itd.
Według mnie pierwsze dni to tylko rozeznanie, przykrywa przed czymś grubszym, ale nie chcę siać paniki

#wojna #ukraina #rosja #putin #wojsko
Guzinek - Czy wysyłanie na Ukrainę żołnierzy wyglądających jak menele było celowe, ab...

źródło: comment_1646001160YrD5OxUttKQKiL4gx3U4nj.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Według mnie pierwsze dni to tylko rozeznanie, przykrywa przed czymś grubszym, ale nie chcę siać paniki


@Guzinek: było z 1000 razy. Na początek wysłali swój najlepszy sprzęt (Ka-52, T-80, T-90) i najlepsze jednostki (VDV, FSB Wympieł). Nie ma niczego grubszego. Nie lubię tego porównania ale putin grał jakby miał pokera, a rzeczywiście ma parę trójek. Europa już się go nie boi bo nie ma czego, to zwykły watażka.
  • Odpowiedz
@pawelgie dziwne mi się to wydaje, że tak łatwo rosyjscy żołnierze czy stopnie wyższe są ot tak schwytywani, straszna głupota...

@FizzyDrink niby najlepszy sprzęt, ale kto wie, czy nie kryją nic więcej? Oficjalne informacje vs nieoficjalne informacje, wszędzie krążą co chwile inne liczby odnośnie (przykładowo oczywiście) samych czołgów rosyjskich - jedna strona 15 tys, druga 20 tys, trzecia 22 tys, czwarta 18 tys, liczby ciągle się zmieniają. Mimo wszystko według mnie trzeba
  • Odpowiedz
@Guzinek: Problem przeżywalności (w statystyce). My widzimy najsłabszych bo tacy się najszybciej poddają. Ci Z większym morale walczą do końca albo uciekają a nie poddają się. Tak samo jest ze sprzętem widać to czego jest najwięcej i najłatwiej zniszczyć.
  • Odpowiedz