Wpis z mikrobloga

Siema Mircy, noszę się ostatnio z zamiarem zakupu robota odkurzającego ale jest tyle modeli, że ciężko zgromadzić bardziej szczegółowe dane jak np. jakość apki do obsługi, które zwykle wychodzą dopiero w czasie eksploatacji.

Mam do sprzątania około 90 metrów, do części kątów raczej nie wjedzie (np. za drzwi czy pod biurko z fotelem na kółkach). Większość to płytki lub panele ale mam też dwa średnie dywany. Ogólnie do odkurzania wystarcza mi Dreame V9 ale niestety tak się kurzy w tym mieszkaniu, że po dwóch dniach od sprzątania już mi się koty z kurzu pieprzą po kątach.

Zależy mi, żeby robot nie miał problemów z wjeżdżaniem z paneli na dywan i (chyba) fajnie by było, gdyby sprzątał też na mokro i miał bazę do której sam się wypróżnia (o ile w praktyce to nie zbyteczne bajery). Na plus byłby też niski poziom hałasu - pracuję z domu i jednak większość czasu chodziłby przy mnie.

Co byście polecili?
Cena ma znaczenie drugorzędne ale też nie chcę wydać 2-3 razy więcej na najdroższy model tylko po to, żeby był 10% lepszy. Myślę, że wystarczy mi taki porządny średniak.

#kiciochpyta #cokupic #roomba #xiaomi #roborock #odkurzacz
smk666 - Siema Mircy, noszę się ostatnio z zamiarem zakupu robota odkurzającego ale j...

źródło: comment_1645999066pe0GLdahSlENFoI3RPdQ38.jpg

Pobierz
  • 8
@smk666: Na tę chwilę polecam Roborock S7 + jeśli chcesz to od razu stację do opróżniania.
Mam tego robota i spełnia wymienione przez Ciebie funkcje:
- mam panele + kafle oraz trochę dywaników
- dywany są rozpoznawane i robot zwiększa siłę ssania żeby lepiej je sprzątnąć oraz unosi mopa żeby nie moczyć dywanów
- mopowanie naprawdę daje radę (mop wibracyjny) szczególnie że można zmieniać moc mopowania i odkurzacz elektronicznie dozuje wodę
Na tę chwilę polecam Roborock S7

@YogiYogi:
Dzięki! Właśnie o takie kilka słów od użytkownika mi chodziło. Też go oglądałem i tak wydawał mi się dobrym wyborem. Całkiem spoko wydaje się też tańsza Midea S8+ (z bazą kosztuje +/- tyle co Roborock bez bazy) ale obawiałem się jak w praktyce spisują się robociki tego producenta.

Myślisz, że warto dopłacać te 1600 zł za bazę, czy może Twoim zdaniem to zbędny wydatek
@smk666:
Ja kupiłem sam odkurzacz z myślą ze jak będę potrzebował to te dużą bazę dokupię potem.
Co do opróżniania pojemnika to dla powierzchni około 80 m2 opróżniam go co drugie sprzątanie.
Dokupiłem do niego zestaw ścierek do mopa i po kopiowaniu tylko podmieniam na druga a tamta leci do prania.
Wodę dolewam co drugie sprzątanie. Przy najwyższym stopniu mopowania zbiornik wystarczy na taką powierzchnie na jedno sprzątanie.
Tem robot ma
@YogiYogi:
Dzięki, czyli wychodzi na to, że przynajmniej na razie wystarczy mi bez bazy - też mam sporo przestrzeni zastawionej meblami a skoro i tak trzeba mu zmieniać szmatkę to nigdy nie będzie bezobsługowy. Czytałem też o tym nowym modelu S7 Max V i tam to wymyślili świetnie - sam dolewa sobie wody i myje mopa ale MSRP pełnej wersji ma wynieść 1399 $, czyli jak znam życie po doliczeniu VATu
@smk666: Spoko. Będziesz zadowolonym właścicielem. Ja szedłem dokładnie tym samym tokiem rozumowania. Może się okazać że stacje spadną cenowo po pojawieniu się nowego modelu i wtedy sobie dokupię. Na razie obsługa zajmuje mi max 10 minut co dwa dni.
Może się okazać że stacje spadną cenowo po pojawieniu się nowego modelu


@YogiYogi:
Może być ciężko bo nowy model będzie kompatybilny także ze starymi stacjami (oczywiście bez wody i mycia mopa).