Wpis z mikrobloga

Mircy, jeśli macie przyjaciół lub znajomych na zachodzie Europy koniecznie uświadamiajcie ich jak poważna jest sytuacja na Ukrainie. Rozmawiałem z przyjaciółką z Hiszpanii, mówiła że spora część jej znajomych ze studiów oraz młodsza część społeczeństwa, która nie ogląda telewizji i nie słucha radia nie jest świadoma skali wojny na Ukrainie gdyż nie szukają info w internecie bo nie interesują się tematem. Niektórzy podobno nie dowierzali gdy pokazywała im zdjęcia. Świadomość społeczeństwa na zachodzie jest nam oraz naszym ukraińskim braciom bardzo potrzebna.

#ukraina #wojna
  • 10
@Kl00cha: Mam to samo mój ex który jest w lotnictwie amerykańskim nie miał pojęcia ze Polska przyjmuje uchodźców, maja tylko pomniejsze informacje sugerujące ze to kolejna wewnętrzna sytuacja Ukrainy. To mnie zaszokowało bo facet nie jest ignorantem, o sytuacji cywili w ogóle się jakoś nie mówi.
@Kl00cha: zgadzam się całkowicie. Chociaż momentami mam wrażenie, że zachód nawet nie chce się tym zainteresować. Wiem, że instagram to marne źródło informacji, ale właśnie tam bardzo rzuca mi się to w oczy. W momencie protestów w USA Europejskie sklepy i blogerki nie wahały się przed udostępnianiem wyrazów współczucia. Teraz w wielu miejscach widzę co najwyżej komentarze z prośbami Ukraińców o zwrócenie uwagi na wojnę, o nagłośnienie ich tragedii, niestety często