Wpis z mikrobloga

Pradziadek opowiadał mi o wojnie. Jak poznał babcie, jak uciekał przed Niemcami, jak w nowym miejscu musiał dom założyć. Dziadek o komunie. Jak za stanu wojennego dzieci na wieś wywieźć było trzeba. Mama o tym jak w szkole ją zawiesili za prawdę o Katyniu. O kolejkach, kartkach z kopalni od Ojca.

Nadszedł XXI wiek. Ludzkość ruszyła do przodu. Pojawiło się wiele udogodnień świat był względnie łaskawy.

Dziś ja, lat 30. Widzę wojnę, z przyjacielem piszę newsy o sytuacji przez Facebooka, pije wino, słucham Space Girl. O tym opowiem wnukom.

Naprawdę docenimy to co mamy. Wojna obok nas tak naprawdę nas omija. Możemy słuchać MTV, pić wino i palić papierosy. Zapamiętywać szczegóły, bohaterów którzy tam są. Więc proszę, dbajcie o informacje, teraz mamy jej pod dostatkiem.

W sumie nie wiem dlaczego to napisałem, ale mam jeden apel do was, skończcie te boomerskie pieprzenie. Kiedyś to było. Nic nie było. Cieszcie się że możecie obserwować wojnę słuchając Space Girl a nie Katiuszy.

Pozdrawiam cieplutko.

#ukraina #wojna #kiedystobylo #zamoichczasow (pozdrawiam 1 obserwatora) #makeartnotwar
  • 5
  • Odpowiedz