Wpis z mikrobloga

Jak myślicie czy moralnie słuszne i uzasadnione będzie zwalczanie ruskich obywateli w swoim codziennym życiu? Niszczenie ich własności, szeroko rozumiane prześladowanie i utrudnianie życia? Ja niby z jednej strony rozumiem, że zwykli ludzie nie ponoszą winy za wybryki Putina, ale ktoś go w końcu wybrał. Z drugiej strony kto, jak nie zwykły rusek musi poczuć, że polityka jego kraju jest #!$%@? i jak czegoś z tym nie zrobi, to będzie ponosił konsekwencje? Polityków i tak nigdy nie dosięgniemy. Zastanawiam się, bo jakieś to wszystko takie... nie wiem.
#ukraina #przemyslenia
  • 20
@JudzinStouner: nie, żadnej samowolki, człowiek to człowiek, nie wiesz kogo popiera i co o tym sądzi, a niszczenie jego mienia lub zamach na jego życie/zdrowie są karane, Mirku, wojna wojną ale staraj się zachować człowieczeństwo
Jak myślicie czy moralnie słuszne i uzasadnione będzie zwalczanie ruskich obywateli w swoim codziennym życiu? Niszczenie ich własności, szeroko rozumiane prześladowanie i utrudnianie życia


@JudzinStouner: tak. Jak najbardziej. Cały naród rosyjsku jest winny tej wojny, bo to ich władcy napadli na Ukrainę.

Mają wybór, obalić tyrana i odbudować wolny kraj, jak zrobiła to Ukraina, albo niech cierpią za swojego tyrana.

Ukraińcy nie mają tego wyboru. A cierpią tylko dlatego, ze wybrali
@JudzinStouner: A chciałbyś, żeby ktoś ci zdemolował mieszkanie i spuścił manto za to, że Kaczor rządzi w PL?


@sphinxxx: Skoro nasz naród wybrał gościa, który skazuje na śmierć tysiące innych ludzi, to taka kara byłaby jak najbardziej okey.

Na szczęście Kaczyński nie jest nawet w procecie takim typem jak Putin i Polacy mieliby jaja pogonić go, jakby zaczął tak pajacowac.
@Nabuhodozur: @JudzinStouner: To był tylko przykład na to, że niekoniecznie rządzą ludzie, których popiera całe społeczeństwo. I tak jak u nas część ludzi leci na pisowski socjal, tak tam część obywateli leci na imperialistyczne zapędy i powrót do radzieckich granic. Wyżywanie się na szarych obywatelach (o nie wiadomo jakich poglądach) za to, co robi władza, nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek moralnością.

Z jednej strony wiem, że masz sporo racji,
ale ja tam jadąc do Berlina nie pluję na przechodniów za to, że ich przodkowie zabili mi rodzinę w czasie wojny. A może powinienem?


@sphinxxx: trochę fikołek, bo plucie na wnuków za grzechy i dziadków i pradziadków to nieco overkill.
Dzisiaj mamy to, co mamy i trzeba na to odpowiadać tu i teraz.
@JudzinStouner: Odpowiadać agresją wobec cywilów? Z resztą skoro piszesz o codziennym życiu, to raczej masz na myśli emigrantów w Polsce - jaki oni mają realny wpływ na politykę Rosji? Uciekli nie bez powodu i ich ucieczka raczej świadczy o tym, że się z tym nie utożsamiają.

Jak dla mnie to takie akcje raczej działają w drugą stronę i wzmacniają nienawiść, zamiast deeskalować konflikty. Sankcje uderzające w działalność państwa - jak najbardziej,
masz na myśli emigrantów w Polsce - jaki oni mają realny wpływ na politykę Rosji? Uciekli nie bez powodu i ich ucieczka raczej świadczy o tym, że się z tym nie utożsamiają.


@sphinxxx: Nie, to rzeczywiście byłoby głupie. Tylko chodziło o ruskich będących u nas przejazdem.
A może powinienem


@sphinxxx: jeśli są dumni ze zbrodni ojców i dziś czerpią materialne korzyści z ich zbrodni, to tak
A jest tak? Nie wiem. Nie zaczynaj jednego tematu, Skoro jednego nie skończyłeś.

Jak najbardziej jest moralnie pociągać do odpowiedzialności zwykłych Rosjan. Bo to właśnie oni i ich rodziny siedzą teraz w czołgach w Ukrainie.

Synowie, ojcowie, kuzyni z siostrzeńcy, bracia. Niech każdy Rosjanin, w każdym miejscu na planecie spotka sie
Od dziś będę woził cegłówki. Jak jakiegoś zobaczę, to wybiję mu szyby w aucie

A ty co zrobisz dla pokoju na świecie?


@Nabuhodozur: No na pewno nie będę wybijał szyb w rosyjskich samochodach, to na pewno nie jest działanie na rzecz pokoju. Chyba, że faktycznie wierzysz, że po każdej wybitej szybie, każdy Rosjanin odwróci się od Putina XD

Dewastacja cudzego mienia zawsze jest złem, a w tym przypadku jest jeszcze dodatkowo
No na pewno nie będę wybijał szyb w rosyjskich samochodach, to na pewno nie jest działanie na rzecz pokoju. Chyba, że faktycznie wierzysz, że po każdej wybitej szybie, każdy Rosjanin odwróci się od Putina XD


@sphinxxx: No dobra, przekonałes mnie.

To się poddajmy ( ͡º ͜ʖ͡º)