Wpis z mikrobloga

Prezydent Estonii tuż po ogłoszeniu wojny przez Putina

„Przyjmuję przeprosiny za te wszystkie paternalistyczne bzdury, których musiałem wysłuchiwać przez 31 lat od zachodnich Europejczyków, wmawiających mi, że my Estończycy mamy «obsesję» na punkcie działań Rosji”.

#ukraina
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pat1ryk: Znaczy tyle, że jest koniem trojańskim w Unii Europejskiej. Nie potępia rosyjskich działań, podpisuje kolejne umowy surowcowe z Putinem, defrauduje miliardy unijnych funduszy na budowę mafijnej dyktatury, a Niemcy w nagrodę stawiają tam kolejne fabryki samochodów - to jest dowód, że infiltracja Unii przez Rosję jest głębsza niż może się wydawać. Bo to, że Niemcy są w garści przez biznesy Gazpromu i Nord Stream, to jest oczywistość. To, że
  • Odpowiedz
w czyim interesie działa kremlowska agentura Ziobry blokująca KPO


KPO nie blokuje Ziobro, tylko KE.

oraz w czyim interesie działał Macierewicz ujawniający nazwiska agentów nie trzeba chyba wyjaśniać.


Zapewne
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Trudno sobie wymyślić w tym momencie gorszą opcję dla krajów pogranicza NATO niż przyjęcie Ukrainy w szeregi NATO. Już teraz mówi się o skracaniu frontu przez Amerykanów i wcale nie jest oczywiste że w przypadku konfliktu Polski z Rosją Amerykanie by zrobili cokolwiek więcej niż przysłanie symbolicznej pomocy. Póki Rosja nie zagraża granicom NATO to jeszcze się sojusz jako tako trzyma, i jeszcze ktoś tam się go boi. Gdyby
  • Odpowiedz
Jakby Putin miał na to i pieniądze i USA by nie istniało to mógłby niepokojony dojść do Portugalii.


@throwaway2137: Do Niemiec i to nie do końca. Francja ma atomówki i po swoim terenie by nie walili ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
pozwalał tutaj wyrosnąć największej rosyjskiej prostytutce - reżimowi Orbana na Węgrzech


@Kazach_z_Almaty: Węgry to jednak mały kraj gdzieś blisko południa Europy, które całe ma swoje problemy, Polska to o wiele większy kraj graniczący z DE i to można zarzucić z większą mocą, że tutaj pozwolono rozwinąć się (wannabe) dyktatorowi.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: jego niedługo nie będzie na tym stanowisku więc niech zabezpieczy się porządnie i znajdzie samolot.
towarzysz Putin dogada się z Niemcami i wstawią swojego człowieka tam
U nas być może niestety też to szykują. Jakąś zamianę elit...
  • Odpowiedz