Wpis z mikrobloga

W Krakowie na miejscu galerii Plaza powstanie ok. 40-45 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wszystkie lokale usługowo-handlowe będą w parterach z wejściem od strony ulicy.


https://www.propertynews.pl/biura/krakowska-plaza-i-warszawskie-atrium-czekaja-na-rozbiorke-wiemy-co-powstanie-na-ich-miejscu,99193.html

Czyli nici z sensownego zagospodarowania tego miejsca. Hotel i nikomu niepotrzebne biura. Brawo Strabag bulwo. Z remontem kilku kilometrów drogi w Batowicach nie mogą sobie poradzić od roku, ale się za budowę biur i hoteli biorą.
#krakow
  • 17
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Czekaj prywatny inwestor zrobi Ci park żeby 20 psów miało gdzie srać xD Zejdzie na ziemie w koncu dzieciaczki jakbyś mial hajs i dzialke w takim miejscu też byś budował.
  • Odpowiedz
@nairoht: plan zagospodarowania przewiduje tam lokale usługowe, lub nową galerię handlową. Było tam wcześniej kino, największa kręgielnia w mieście i okolicach, sporty walki i duża siłownia. Zaniedbane, ale bardzo fajne miejsce na wyjścia i spędzenie wolnego czasu. Teraz nasrają tam biurowców dla korpoludków, którzy i tak coraz częściej przechodzą na pracę zdalną.

@Odki: Długo jeszcze będę czekał aż wskażesz mi fragment mojego komentarza, w którym piszę o parkach?
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: nie wiem na co biura jak x biur stoi pustych ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakis totalnie odjechany plan. Zamiast jebnac miejsce do wypoczynku i rekreacji (chociaz w sumie tam jest duzo) to znowu wyjdzie jakas betonoza. Plus to jest ciulowe miejsce na galerie bo tam po prostu malo osob mieszka w okolicy - trzeba specjalnie jechac wiec jak jebna kolejne powierzchnie sklepowe to slabo na tym
  • Odpowiedz
@little_muffin: No właśnie też tego nie mogę zrozumieć, że w czasach, gdy ludzie odkryli pracę zdalną, żeby budować biurowce. Ciucholandów w okolicy jest aż za dużo, więc odpada, ale właśnie miejsce rekreacyjne na kino, kręgle, sport, restauracje by tam siadło jak złoto. Postawią za to tam kolejnego kloca, który będzie pasował do tego jeziorka, jak pięść do nosa.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: zgadzam sie z toba - jakas porzadna kregielnia, bilard, restauracje czy chociazby miejsce do chilloutu. Albo jak to ostatnio bylo poruszone w innym watku - jakis porzadny basen otwarty na lato. Biurowce to juz przezytek. Nikt tego nie wynajmie - ja sie zastanawiam wciaz co sie stanie z obecnymi. Na razie sa wynajmowane bo firmy sa blokowane kontraktami, ale kontrakty sie pokoncza i podejrzewam, ze masa firm nie przedluzy, a
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: jeśli nic się nie zmieni, to przecież ludzie wrócą do pracy w biurze, może nie w takim stopniu, jak przed pandemią, ale Kraków miał cały czas rosnące zapotrzebowanie na przestrzeń biurową i w przeliczeniu na m2 to nadal był w tyle w stosunku do stolicy czy chyba nawet Poznania albo Wrocławia. Nie mówię, że mi to pasuje, ale to są obiektywne czynniki.

Postawią za to tam kolejnego kloca, który będzie
  • Odpowiedz
Hotel i nikomu niepotrzebne biura.


@rolnik_wykopowy: A co niby miałby stawiać w tamtym miejscu? Mieszkania przy ruchliwej ulicy, które i tak będą na wynajem krótkoterminowy, czyli de facto też hotel, ale bardziej uciążliwy? Czy może kolejną galerię handlową z tymi samymi sklepami co wszędzie i tymi samymi fast-foodami w food courcie?
  • Odpowiedz
nie mówiąc o powtarzających się od wielu lat doniesieniach o "opadaniu" budynku xD.


@BrockLanders: Ten budynek to opada od kiedy go wybudowali i opaść nie może. To raczej miejska legenda.

Jak dla mnie tam "od zawsze" powinien być duży park, ewentualnie w rejonie dzisiejszego parkingu część usługowa.


@BrockLanders: A według mnie kino Imax, siłownia, sztuki walki, czy wielka kręgielnia gdzie próżno teraz szukać czegoś o podobnych rozmiarach w Krakowie i
  • Odpowiedz