Wpis z mikrobloga

@Mr_Hand_of_Fate: Ani Winnicki ani Bosak nie wywodzą się z ONR, a Młodzież Wszechpolska to organizacja o zupełnie innych tradycjach niż ONR, tym bardziej NOP (XD), więc jak widać masz płytką wiedzę opartą na stereotypach wpajanych ci w telewizji. Może poczytaj o genezie ruchów narodowych w Polsce i jakie istnieją odłamy nacjonalizmu. Próbujesz podjąć dyskusję bez podstawowej wiedzy na temat ugrupowań, które obrażasz.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Typie, jak się tak ze 20 lat temu musiałem bronić przed łysymi na ulicach, to naprawdę ostatnie, co mnie interesowało, to ich polityczna afiliacja. Aczkolwiek wiem, że należeli do NOP, bo jeden z nich był kuzynem mojego sąsiada.
Tych, co skandowali "Narodowy, narodowy socjalizm!" po tym, jak skopali mojego kumpla z klasy, też jakoś nie pytałem, czy oni są z MW, czy z NOP.
To ty gówno o nich wiesz,
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Nie powiedziałem, ze mi ktoś spuścił #!$%@?. Trochę się przeliczyli. Ale znam wielu takich, którzy tyle szczęścia nie mieli.
Bosak i Winnicki natomiast są z tej samej mafii. I ktoś, kto im podaje rękę, jest dokładnie takim samym ścierwem, jak i oni.
Ja z obecnym "Ruchem Narodowym" miałem do czynienia wtedy, gdy twoi starzy potajemnie popalali papieroski, by facetka z matmy nie przyuważyła, więc to swoje teoretyzowanie możesz sobie wsadzić
  • Odpowiedz
@Mr_Hand_of_Fate: Typowe wspomnienia boomera

Musisz zrozumieć, że świat się zmienia i ludzie się zmieniają. Dorastałeś w czasach skrajnej patoli, więc nic dziwnego, że miałeś styczność z radykalnymi nurtami, którzy ci zaleźli za skórę.

Nie wiem po co dyskutujemy, nie znasz pewnie historii polskiego nacjonalizmu. Polski nacjonalizm miał dążenia niepodległościowe i wynikał z walki o własny kraj, agresywny był ten szowinistyczny - Niemiecki.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy:

Polski nacjonalizm miał dążenia niepodległościowe

Wyszukaj sobie hasło np. "Jerzy Makowiecki".
Poczytaj sobie, co Falanga pisała w swoich organach prasowych o polityce Hitlera w latach 30-tych.
O gettach ławkowych pewnie też w życiu nie słyszałeś. Ot, takie tam dążenia niepodległościowe.
Ty ukończyłeś chociaż szkołę średnią? Jeśli tak, to jakim cudem?
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: I pisze to ktoś, kto nie kojarzy Młodziezy Wszechpolskiej z gettami ławkowymi.
Widzę, że trafiłem na prawdziwego eksperta, no ale cóż, te wszystkie obrazki z fp Konfederacji owocują głębokim rozeznaniem najwyraźniej.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: No, a teraz się m.in. Ruch Narodowy do tych "przedwojennych tradycji polskiej myśli narodowej" odnosi. Choć równie dobrze mogliby brać za swoją myśl ideologiczną manifest PKWN, w końcu większość z tych przedwojennych narodowców pięknie się urządziła w komunistycznej Polsce. Taki Boluś Piasecki był jednym z najbogatszych ludzi w kraju, i zapewne nic a nic nie miało to związku z jego wieloletnią współpracą z UB.
No ale cóż, jak ktoś mógł
  • Odpowiedz