Wpis z mikrobloga

Pytanie do #automatyka #elektryka #elektronika
Co jest bardziej ekonomicznie uzasadnione w przypadku silnika trójfazowego 430W zamontowanego do przenośnika taśmowego, który przenosi wyroby do max 20kg: ciagla praca, czy co 15s postój na około 20 sekund i rozruch na pusto?
  • 38
  • Odpowiedz
@raFFcio: następna sprawa wentylator w reku nie wyrabia więc trudno określić jaki ma wydatek zastosowałem teraz 400m3/h i poprawił wyciągi o 15%
teraz mam wentylator 800m3/h i będe go montował na dniach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: ja to miałem na studiach, nie podeślę Ci teraz linka. Chodzi o to, że ten mocniejszy jak chodzi o wydatek będzie miał i tak maksymalnie taki jak słabszy. I nie chodzi o to że musisz teraz znać wydatek swojego. Liczy się jego charakterystyka. Popatrz na wstawione zdjęcie: sumaryczna krzywa rośnie tylko w górę, zmienia się spręż, a wydatek nie rośnie. Znajdź sobie teraz dla równoległej pracy i tam jest odwrotnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raFFcio: działa właśnie bo ustawiliśmy z serwisantem wbudowany na 100% i zmierzyliśmy wyciągi
Po dołożeniu zmierzyliśmy jeszcze raz i wzrosło o 15%
Ale to kiepski wentylator więc kupiłem ebm papst
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokaczw: tak działa jak na wykresie. Te 15% pewnie wynika w faktu, że oryginalny już nie zasysa z atmosfery tylko ze strony tłocznej nowego.
Wyobraź sobie że masz wentylator 400m3/h a przed nim dasz 200. To przecież ten mniejszy choćby chciał to 400 nie puści bo to jest poza jego charakterystyka. Może po prostu wyciągnij tamtem z reku i zostaw zewnetrzy ebm papst
  • Odpowiedz
@raFFcio: :)
-uruchomiłem rekuperator i okazało się że na 100% mocy mamy problem z wyciągami trochę brakuje ssania a jak wiadomo wentylatorom łatwiej zrobić ciśnienie niż podciśnienie
-zmierzyliśmy anemometrem zrobiliśmy notatki

-znajomy serwisant zaproponował zastosowanie dodatkowego wentylatora, który zwiększy moc pierwszego w reku
uzyskałem wzrost wyciągu o 15% ale okazało się, że wentylator drga i przenosi wibracje na rury

-zakupiłem profesjonalny mocniejszy wentylator ebm papst dwa razy mocniejszy
-jutro będę montować
  • Odpowiedz