Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pytanie do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy w kwocie do 800 zł kupię nową gitarę elektro-akustyczną dla amatora, która będzie się do czegokolwiek nadawać? Nie mam pojęcia jak wygląda rynek i stosunek cena-jakość. Gitara głównie do nauki, więc na estradę się z nią nie wybieram. Widziałem sporo ofert na allegro w tej cenie, stąd pytanie, czy jest sens szukać w tej kwocie.

#pytaniedoeksperta #gitara
  • 9
@Jan_Mazoch: jak w tej kwocie to po co ci elektroakustyk? kolejne pare stow musialbys dac na piecyk. uzywanego akustyka znajdziesz spokojnie (lepiej kupic lepszego uzywanego niz nowego). odloz pare dych na lutnika, ustawic ci gitare tak ze bedziesz roznice mial kosmiczna
@hekktik: hmm... w sumie racja, kombinuję trochę, bo chciałbym mieć możliwość podpiąć się na słuchawki, np. przez amplituner i grać tak żeby nie było mnie bardzo mocno słychać w domu, ale tu chyba lepszym wyjściem byłaby już po prostu gitara elektryczna?
@hekktik: hmm... w sumie racja, kombinuję trochę, bo chciałbym mieć możliwość podpiąć się na słuchawki, np. przez amplituner i grać tak żeby nie było mnie bardzo mocno słychać w domu, ale tu chyba lepszym wyjściem byłaby już po prostu gitara elektryczna?


@Jan_Mazoch: Może chodzi ci o elektryczna a nie elektro akustyczna
@pablosik: myślałem najlpierw o elektro-akustyku, ale z tego co czytam chyba w moim przypadku lepszy będzie elektryk


@Jan_Mazoch: Przede wszystkim warto pomyśleć na czym chciałbyś grać. Ja mam akustyka w mieszkaniu i sąsiedzi nie przychodzą z widłami.

Pierwsza gitara ma sprawiać że z przyjemnością będziesz po nią sięgał wiec powinien to być sprzęt który chciałbyś miec.