Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@zgredinho: ok a który kraj jest właściwym dziedzicem Rusi Kijowskiej? jednak bardziej Rosja niż Ukraina, to Moskwa wyrzuciła Tatarów i zjednoczyła księstwa ruskie (proces zakończony zaborami Polski) a nie Ukraina która akurat istnieje na terenie dawnej Rusi Kijowskiej. Rosja Kijów zajęła w XVII wieku, przejęła go od Polski/Litwy
  • Odpowiedz
@Daleth2202: ziomek pisz to do amerykańskiej ambasady nie do mnie. Ja historykiem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu rozbawiło mnie to, że teraz ambasady #!$%@?ą się na memy (wcześniej widziałem posty rosyjskiej i ukraińskiej)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hadrian3: Ruś Kijowska czyli państwo jednoczące większą część Rusi. takie ambicje miała Rosja, współczesna Ukraina pojawiła się jako grupa kozaków na pograniczu RON i Rosji. Rosja bardziej pasuje na współczesnego następcę Rusi Kijowskiej gdyż powstała w wyniku ponownego zjednoczenia księstw podległych Tatarom
  • Odpowiedz
@zgredinho: ale to po prostu Ruś. Wszystkie te państwa : Białoruś, Rosja i Ukraina są dziedzicami Rusi Kijowskiej. Wtedy nie było ani Rosji ani Ukrainy tylko Ruś
  • Odpowiedz
  • 1
zamiast Moscow może być Washington DC i to kilkaset lat później ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@towinatuska ale to jest nawiązanie do słów Putina o tym że Ukraina nie ma własnej historii i jest tworem Lenina
  • Odpowiedz
@Hylfnur ale jest w tym sporo prawdy, dzięki rewolucji ludowej i abdykacji cara powstała Ukraińska Republika Ludowa (1917-1921). Ukraina jest sztucznym tworem,który prawdopodobnie nigdy by nie powstał gdyby nie 2 wojny światowe, podział świata po nich i decyzje Kremla
  • Odpowiedz