Wpis z mikrobloga

Ello

Probuję sobie wysłać jakieś "wnioski" do #ceidg po zarejestrowaniu #jdg ale to przekracza moje zdolnosci umysłowe i pszychiczne bo zastanawiam się czy ci ludzie są pieprznieci zadając mi takie pytania jak na załączonym zdjęciu?
Próbuję wyklikać mały zus i stać się płatnikiem VAT ale to najwyraźniej przekracza moje zdolnosci umysłowe bo nie wiem co oni ode mnie chcą.
Ktoś podpowie?
twar - Ello

Probuję sobie wysłać jakieś "wnioski" do #ceidg po zarejestrowaniu #jd...

źródło: comment_1645465647ZLiGPLwZ5osVHjznD2zV02.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@twar: Ale to wszystko o czym piszesz powinieneś załatwić w trakcie rejestracji a nie po.
Jeśli już zgłosiłeś się do ZUS, to musisz się najpierw wyrejestrować żeby zarejestrować się z innym kodem.
Np jeśli kod obowiązywał Cię do 20 lutego, to musisz wyrejestrować się z tym kodem 21 lutego i zarejestrować się z nowym kodem 21 lutego.

Przecież to wszystko takie oczywiste( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zibizz1:
Jakby to bylo dla mnie takie oczywiste to pewnie bym to zrobil ale laska z infakt ktora podobno miala pomoc w rejestracji przyslala mi link do strony i na tym sie skonczylo. xD
Poza tym od tego sa chyba te gowno wnioski aby sie dalo to zmienic co? :)
  • Odpowiedz
@twar: no to dzwoń do niej, nie wytłumaczyła Ci nic od kiedy, za jakim kodem się zgłosić i żeby VAT-R wypełnić?, to się niedawno zmieniło, kiedyś było bardziej skomplikowane ale prostsze:)
  • Odpowiedz
@zibizz1:
Nie wytlumaczyla nic jak wspomnialem wyslala link do strony ktory sam sobie potrafilem znalezc w googlu, dochodze do wniosku ze ta firma to jedna wielka kupa lajna ale niestety jak zawsze mardy polak po szkodzie. xD
  • Odpowiedz
@twar: Mi tam firma i platforma się podoba, to księgowa sobie robi spychologię. Jak by Ci się udało założyć to ma problem z głowy. Dzwoń do niej i niech Ci tłumaczy krok po kroku co, gdzie i jak masz wypełnić. Jak w 7dni nie dopniesz z nią wszystkiego, to rozwiązuj umowę i niech spada. Przecież nie ma sensu płacić za księgowego jak sam masz wszystko robić.
  • Odpowiedz
@zibizz1:
Załozyc to mi sie udało ale najwyrazniej umknely mi gdzies opcje o podatku vat, o uldze na start itp a teraz pojawiaja sie takie pytania jak to ze zdjecia co jest dla mnie kompletna abstrakcja. :)
Laska jedyne co zrobila to wyslala link biznes.gov.pl xD
  • Odpowiedz
@twar: A jak w pójdziesz do salonu samochodowego ferrari, kupisz auto i jakiś pracownik da Ci kluczyk to też będziesz sam chodził i szukał czy zapytasz gdzie ono stoi i będziesz narzekał ze ta marka to do dupy?:)

Do VAT-R masz na samym dole
Załączniki:
Podatek VAT: VAT-R

Jak wypełniasz pierwszym razem to zgłosiłeś się do ZUSU czy nie? (brzmi jakbyś to pominął zupełnie wcześniej)
Jeśli nie to:
Zgłoszenia do ZUS
  • Odpowiedz
@zibizz1:
No tak ale ja dzwonilem do tej laski i miala oddzwonic i nic. xD

A co do tych twoich wyjasniej to juz ogarnalem ze zza ale pozniej pojawiaja sie takie tendencyje pytania jak to na samej gorze na ktore nie mam pojecia jak odpowiedziec. :)
  • Odpowiedz
Nie opłacam składek, chcę zgłosić się do ubezpieczenia

Na pewno wybrałeś ta opcję?

@twar: dlaczego ma się pojawić wyrejestrowanie jeśli wybierzesz opcje że nie masz ubezpieczenia, to z czego masz się wyrejestrować?
  • Odpowiedz
@zibizz1:
W tej chwili chyba mam ubezpieczenie skoro pracuje na etacie itd, nie wiem ja za logika polskiego gowno panstwa nie nadazam. :)
  • Odpowiedz