Wpis z mikrobloga

746 + 1 = 747

Tytuł: Zew Krwi
Autor: Jack London
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★★

Gdyby Buck czytał gazety, byłby się dowiedział, że nie tylko jemu, ale w ogóle wszystkim silnym, długowłosym psom na przestrzeni od Puget Sound do San Diego zagraża niebezpieczeństwo.

Znowu pozycja dla tych którym tej zimy jest zbyt ciepło.
Zew krwi to zbiór opowiadań z 1955 i obok tytułowej przemiany Bucka znajdziemy tu jeszcze:
Serce Kobiety
Miłość życia
Odyseja Północy
Każde z opowiadań wpisuje się w "Północny" nurt autora. Mamy tu silne psy, silnych mężczyzn i silne kobiety i wszyscy oni zmagają się z żywiołem.
żywiołem innym niż wszystkie. Podczas gdy ogień, woda, powietrze i wojna są stanami podwyższonej energii. Tutaj wróg jest gorszy jest jej brakiem, jest zimnem. Autor swoim pisaniem przenosi nas do tego świata i zapina narty na naszych nogach. Każda linijka przypomian przebijanie się przez śnieg i prędkość czytania jest strasznie niska... z drugiej jednak strony mamy podobnie jak bohaterowie opowiadań potężną chęć iścia dalej, zrobienia jeszcze jednego kroku w tą zimną przestrzeń, nie myślimy ze wrócimy ze złotem, nie myślimy że wg wrócimy my tylko chcemy dokonać jeszcze jednego kroku, i kolejnego i kolejnego... świetnie jest to zobrazowane w opowiadaniu Miłość życia.
Polecam

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapieknabookmeter
wytrzzeszcz - 746 + 1 = 747

Tytuł: Zew Krwi
Autor: Jack London
Gatunek: literatura p...

źródło: comment_1645391896dXXS48rOyRXRXqppPMshPj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Zew Krwi.
kompletnie nie pamiętam treści, ale za gówniaka czytałem wiele razy, dosłownie wiele razy.
i pamiętam, że w głowie nastolatka mi to siedziało, i bardzo sie tym jarałem, w swojej wyobraźni.
az chyba sięgnę po to. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz