Wpis z mikrobloga

Takie pytanie z dupy trochę, ale może ktoś wie co dla potencjalnego pracodawcy oznacza w wymaganiach na stanowisko młodszego programisty c# / stażysty zapis - znajomość .NET? ;] Chodzi mi o to jaki stopień znajomości języka/środowiska jest wymagany na takie początkujące stanowiska? Bo można znać język, i można znać język, a można też naprawdę znać język, temat rzeka trochę.

#programowanie #zarabiaj10kmiesieczniezwykopem
  • 13
@Szarlejowiec: Dlatego chciałem zapytać ludzi, którzy są w branży i wiedzą jak to wygląda od środka i jak jest faktycznie z tą "dobrą znajomością". Chcę wiedzieć na czym się skupić od początku, bo etap pętli w programowaniu już za mną, a przede mną masa wiedzy na temat środowiska no i od czegoś trzeba zacząć.

@msq: @Out0fControl: Dzięki :)
@Mave: Spoko.

Junior ktory pyta o rzeczy ktorych sie od niego nie oczekuje jest ok - normalna droga rozwoju. Junior ktory trzeci raz w ciagu tygodnia pyta o podstawy albo cos, co mozna blyskawicznie znalezc w dokumentacji zaczyna irytowac bardzo szybko.

Nie musisz wiedziec wszystkiego - musisz wiedziec gdzie i czego szukac, ewentualnie kiedy zapytac. Wiekszosc tak zaczynala. Bedac samoukiem jestes w stanie dojsc do jakiegos etapu rozwoju, predzej czy pozniej
Z reguly na juniora wymagane jest zebys znal skladnie, najpopularniejsze narzedzia i potrafil napisac i uruchomic proste programy.


@msq: czyli będąc w stanie z dużą pomocą stackoverflow napisać w C np. prostą aplikację klient/serwer na socketach i bez żadnego portfolio mogę śmiało aplikować na junior C developera z realną szansą na pracę?
@Wciagam_kotlety_nosem: Ty no wyslac cv nikt Ci nie zabroni :) Jedna firma bedzie szukala juniora takiego o ktorym pisalem, inna bedzie szukala ju8niora tylko po to, zeby mu placic stawke juniora ale oczekiwania beda jak na eksperta. Jedni beda krecic nosem na to ze bez doswiadczenia, inni beda radzi ze nei masz jeszcze zlych nawykow z innego miejsca pracy. Jedni beda szukali referencji, inni beda zadowoleni z poprawnego przejscia prostego testu.