Wpis z mikrobloga

Witam.
Potrzebuję podłączyć interfejs audio (digi002) do laptopa. Urządzenie komunikuje się poprzez FireWire. Do tej pory pracuje z PC i kartą FW texas instr.
Czy ktoś z własnego doświadczenia może napisać, czy rozwiązania typu adapter FW -> USB mają sens? Nie będzie jakiś konfliktów sprzętowych, strat/zniekształceń danych przy przesyle (jestem zielony w kwestiach technicznych)? PCIex? A może inne rozwiązanie?
Pozdrawiam.
#firewire #laptopy #usb #produkcjamuzyki
  • 4
y rozwiązania typu adapter FW -> USB mają sens?


@isildurs_eee: nie widziałem, żeby kiedykolwiek to zadziałało....

Byś musiał znaleźć laptopa z firewire (o ile będziesz miał farta i nie pogryzie się z kontrolerem) albo ze slotem expresscard... wszystko muzeum.

Jedyne co można zrobić sensownego to zakup nowego interfejsu już na usb ¯\_(ツ)_/¯
@isildurs_eee: Jeśli laptop to Mac, powinna zadziałać przejściówka Firewire->Thunderbolt. Choć nie da się zagwarantować, że sterowniki ogarną.
Jeśli nie jest to Mac (lub inne urządzenie ze złączem kompatybilnym z Thunderbolt), to na 90% nie pójdzie.

Jak powyższe nie zadziała to zawsze pozostaje rozbebeszyć sprzęt. Nie wiem co to dokładnie jest, ale jeśli analogi są tu przelotowe to nie zdziwię się jak przed chipem Firewire jest zwykłe MIDI ( ͡° ͜
Mam ten sam problem z interfejsem Focusrite Saffire Pro 40. No i niestety - wpięty tylko do kompa stacjonarnego. Dopóki działa to nie będę robić zmian, jak tylko przestanie to kupuję nowy na USB.