Wpis z mikrobloga

Czy w takim zwykłym serwisie jak odsyłam telefon z zablokowanym ekranem mogą podejrzeć moje dane i zapisane hasła w różnych aplikacjach?

Przełączyć telefon w tryb fastboot, albo jakiś inne debugowanie po usb i mimo blokady ekranu i mimo zablokowanego bootloadera zgrać sobie wszystko tak żebym o tym później nie wiedział?

#telefony #xiaomi #redminote8 #bezpieczenstwo #security #technologia #cyberbezpieczenstwo #android #serwisgsm #naprawatelefonu
  • 6
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: jak android odpowiedniej świeżości i niezaszyfrowana partycja z danymi użytkownika to nawet pasjonat czytający xda może. Ale dla androida 5 i nowsze już nie. Jak masz obawy zrób backup i przywróć ustawienia fabryczne z wymazaniem danych. Lepsze to niż żeby wyszło że zgadli wzór blokady i weszli jak do siebie.
  • Odpowiedz
@keton22: @sqbyys: A jeszcze jedno. Bo to że hasła nie są ogólnodostępne to wiem. Muszą być zapisane pewnie na partycji systemowej. Czy jak nie mam roota, to jakimś magicznym exploitem przez debugowanie usb można sie tam dostać i je sczytać? Czy takich rzeczy się nie robi bo za trudno/drogo?
  • Odpowiedz
Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale nawet jak Ci dane zczytają to są one zaszyfrowane i z tym jest głównie problem. Odpowiadając na drugie pytanie raczej po prostu drogo, bo wtedy się korzysta z zagranicznych firm izraelskie itp.. Generalnie im starsze oprogramowanie tym większe prawdopodobieństwo, ale nie licz na to, że jakiemuś chłopu z zadupia będzie się chciało to robić.
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: jak stary to jest telefon? Od Androida 5-6 jest obowiązkowe szyfrowanie partycji systemowej więc wiele nie zrobią. Ale jak jest nieszyfrowana to wiele modeli pozwalało na oblokowanie bootloadera bez wymazania danych a wtedy już hulaj dusza wgrywasz custom recovery i instalujesz co chcesz względnie robisz pełen backup.

Właśnie - nie dasz rady wejść do fastboota i zrobić wymazania partycji userdata albo factory reset? Wystarczy kombinacja klawiszy przy włączaniu, kabel usb
  • Odpowiedz