Wpis z mikrobloga

@grzanka65: Zapisuj wszystkie sny które pamiętasz. Rób często reality check. Jak dostaniesz gdzieś (na receptę/z za granicy) to bierz przed snem galantaminę, alternatywa nieco mniej efektywna ale znacznie tańsza i powszechnie dostępna - Hupercyna A.
  • Odpowiedz
@grzanka65: Śni śni tylko nic nie pamiętasz. Sam jak zaczynałem to tydzień "bez snów" był normalny. Zapiszesz jeden sen tygodniowo, potem dwa, jeden dziennie i po kilku miesiącach zaczniesz narzekać że 10+ snów dziennie jest... Dobrze jest też zapisywać sny w nocy po przebudzeniu ale wiadomo że nie zawsze chce się wstać, zapalać światło itp. Jak zaczynałem to zostawiałem włączony komputer na notatniku i tylko w ciemności klawiaturę bezprzewodową brałem i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@grzanka65: Śni Ci się tylko nie pamiętasz snów. Musisz mocno chcieć sobie coś przypomnieć i zaraz po przebudzeniu nie ruszaj się i nic nie rób tylko cofnij się pamięcią wstecz. Zapamiętaj to co Ci przyjdzie do głowy i następnie zapisz. Jak nie możesz sobie nic przypomnieć to zauważ swój nastrój, samopoczucie itp. i też zapisz. To wszystko wymaga praktyki ale z biegiem czasu będziesz pamiętać więcej i więcej.
Możesz też wstępnie
  • Odpowiedz
@billuscher: Jakbym miał namiar na galantaminę spróbować to może bym wiedział. U mnie WBTB nigdy nie zadziałało więc nie wiem czy hupercyna będzie miała podobny efekt. Sam wolę brać przed snem bo utrzymuje się 3x dłużej od galantaminy w organiźmie (aka half time).
  • Odpowiedz
@Erehr galantaminy nie skombinujesz bo na recepte chyba ze z jakiegos innego kraju ale tez zatrzymaja na kontroli. Huprecyny nie probowalem pytalem w aptece ale nie mieli podobno nikotyna daje tez podobne efekty w plastrach (nikotyna tez dziala na AChE)

@dan-kamynski tworzysz dzieki temu pewien stan umysłu gdzie przenosisz uwaznosc do snu. Na reddicie bylo mnóstwo swiadectw ze to dziala. Nie musisz podchodzic religijnie chyba chociaz ta religia jest piekna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dan-kamynski

tylko jak to robić bez tej całej religijnej otoczki


Wiele metod medytacji propagowanych na zachodzie ma tą otoczkę religijną mocno osłabioną lub ma tylko w tle ideologię spokoju, Wellbeing, przebywania tu i teraz itp. Po to nauka bada medytację aby dać ludziom samo praktyczne narzędzie a nie po to aby potwierdzić jakąś religię. Zawsze możesz zaadaptować podejście jakie proponował Bruce Lee : "Accept what is useful, reject what is not" (
  • Odpowiedz