Wpis z mikrobloga

@grzanka65: Zapisuj wszystkie sny które pamiętasz. Rób często reality check. Jak dostaniesz gdzieś (na receptę/z za granicy) to bierz przed snem galantaminę, alternatywa nieco mniej efektywna ale znacznie tańsza i powszechnie dostępna - Hupercyna A.
@grzanka65: Śni śni tylko nic nie pamiętasz. Sam jak zaczynałem to tydzień "bez snów" był normalny. Zapiszesz jeden sen tygodniowo, potem dwa, jeden dziennie i po kilku miesiącach zaczniesz narzekać że 10+ snów dziennie jest... Dobrze jest też zapisywać sny w nocy po przebudzeniu ale wiadomo że nie zawsze chce się wstać, zapalać światło itp. Jak zaczynałem to zostawiałem włączony komputer na notatniku i tylko w ciemności klawiaturę bezprzewodową brałem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@grzanka65: Śni Ci się tylko nie pamiętasz snów. Musisz mocno chcieć sobie coś przypomnieć i zaraz po przebudzeniu nie ruszaj się i nic nie rób tylko cofnij się pamięcią wstecz. Zapamiętaj to co Ci przyjdzie do głowy i następnie zapisz. Jak nie możesz sobie nic przypomnieć to zauważ swój nastrój, samopoczucie itp. i też zapisz. To wszystko wymaga praktyki ale z biegiem czasu będziesz pamiętać więcej i więcej.
Możesz też wstępnie
@billuscher: Jakbym miał namiar na galantaminę spróbować to może bym wiedział. U mnie WBTB nigdy nie zadziałało więc nie wiem czy hupercyna będzie miała podobny efekt. Sam wolę brać przed snem bo utrzymuje się 3x dłużej od galantaminy w organiźmie (aka half time).
@Erehr galantaminy nie skombinujesz bo na recepte chyba ze z jakiegos innego kraju ale tez zatrzymaja na kontroli. Huprecyny nie probowalem pytalem w aptece ale nie mieli podobno nikotyna daje tez podobne efekty w plastrach (nikotyna tez dziala na AChE)

@dan-kamynski tworzysz dzieki temu pewien stan umysłu gdzie przenosisz uwaznosc do snu. Na reddicie bylo mnóstwo swiadectw ze to dziala. Nie musisz podchodzic religijnie chyba chociaz ta religia jest piekna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dan-kamynski

tylko jak to robić bez tej całej religijnej otoczki


Wiele metod medytacji propagowanych na zachodzie ma tą otoczkę religijną mocno osłabioną lub ma tylko w tle ideologię spokoju, Wellbeing, przebywania tu i teraz itp. Po to nauka bada medytację aby dać ludziom samo praktyczne narzędzie a nie po to aby potwierdzić jakąś religię. Zawsze możesz zaadaptować podejście jakie proponował Bruce Lee : "Accept what is useful, reject what is not" (