Wpis z mikrobloga

#oled #qled #telewizory #xbox #ps5

Chyba już w końcu czas wybrać jakiś telewizor. Odrzuciłem modele które mnie nie interesują i na placu boju zostały dwie opcje:
1. LG 55CX3LA 55" OLED za 3780 PLN
Trochę stary model, bo 2020. Przy tej opcji boję się trochę wypalenia matrycy, nie wiem, czy jest to uzasadnione.
2. SAMSUNG QE55Q80A 55" QLED za 3600 PLN lub 4000 PLN w zestawie z soundbarem o wartości 900 PLN. Przy tej opcji właściwie nie mam żadnych obaw. Ten telewizor nie ma Dolby Vision.
Zdaję sobie sprawę, że LG OLED ma świetną czerń, ale z drugiej strony Samsung ma local dimming. Niby w Samsungu lepszy HDR.
Jak chodzi o użytkowanie, to zwykle jakieś bajki w dzień, wieczorami konsola lub Amazon/Netflix.
Doradzicie? ;)
  • 21
Najgorzej, jeśli mają np 2 sztuki, a jeden był na ekspozycji ;) Mam tam na szczęście ziomeczków w moim Media, więc może się czegoś dowiem, zanim kupię. Już dziś chciałem z tym Qled Q80 wychodzić ¯\_(ツ)_/¯
@kapitanturbot: Brat ma tego samsunga do XSX i sprawuje się super. Bardzo jest zadowolony z jakości obrazu oraz trybu game modę. Myśle ze to fajny wybór. Ja posiadam LG C11 i również jestem zadowolony. Fajnie współpracuje z PS5 oraz XSX. Także wybór należy do Ciebie, jesli Ci zależy na kasie brałbym samsunga.