Wpis z mikrobloga

@MEKORRO: nie znam się na lapkach zbytnio ale myślę że do 12k dałoby się znaleźć coś lepszego. Procek starszej generacji, gpu w lapkach są z reguły wyraźnie gorsze niż w pc ale to też zależy od TDP i nie wiem czy to w tym jest wysokie, ramy wolniejsze wyraźnie i nawet nie wiadomo jakie tam mają opóźnienia. No ale generalnie PC a lapek raczej są do innych zastosowań więc sam
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: rozglądam się za nowym kąkuterem, bo to co mam (same laptopy) to już rupiecie. Wydaje się, że ceny gratów prędko nie spadną, więc stwierdziłem, nie ma na co czekać. Głównie chodzi mi o to żeby się nie wrypać w jakieś "okazję" pokroju 3050, ale kompletnie się na tym nie znam. Sprzęt wymieniam rzadko, mój aktualny laptop ma 7 lat, więc chciałbym kupić coś mocniejszego, żeby za 3 lata nie
  • Odpowiedz
@MEKORRO: jeśli zależy Ci na tym, żeby sprzęt wystarczył na lata to zdecydowanie brałbym PC.
Pod kątem długowieczności w tym moim zestawie zmieniłbym procka na 12700kf i taki komp powinien przez lata ciągnąć najnowsze gierki, ewentualnie można w przyszłości dołożyć ramu/zmienić na szybszy i gpu zmienić jeśli kolejne generacje zrobią wyraźny postęp(co jest wątpliwe).
  • Odpowiedz
@MEKORRO: Takie coś chyba zamówię. Poczekam do końca miesiąca, jak nie pokarzą się jakieś okazje na GPU, to wezmę to co na pic, chyba że lepiej brać płytę którą podlinkowałem wyżej. Wybrałem styl gejowsko paradny, bo teraz taka moda, a młody będzie się przed kumplami chciał pochwalić, to jak to tak z czarnym pudłem( ͡~ ͜ʖ ͡°) Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, zwłaszcza tobie. Będę chciał
MEKORRO - @MEKORRO: Takie coś chyba zamówię. Poczekam do końca miesiąca, jak nie poka...

źródło: comment_1645046316OKFGaBZ1mFfwSpFqWPWcDI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MEKORRO: na cenę wpływa dużo rzeczy - sekcja zasilania, jakieś radiatory, ilość różnorakich złącz, wi-fi, format atx itp.
Porównaj sobie złącza płyt i zobacz co Ci będzie potrzebne, ta płyta podlinkowana wyżej też jest spoko.
Nie zapomnij też dodać zasilacza i chłodzenia i ważne żeby zasilacz miał 10 lat gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zmień ten dysk na samsunga evo 970 albo cruciala p5 plus. Ewentualnie
  • Odpowiedz
@MEKORRO:
Nie jestem pewien czy do tego Dark Rocka nie będzie trzeba dokupić zestawu montującego na LGA1700(to socket twojego procka) w specyfikacji niby ma ale zdarza się, że można trafić na starszy egzemplarz bez tego. Najlepiej byłoby zadzwonić i dopytać.

Jeśli nie chcesz chłodzenia wodnego to najlepsze na rynku obecnie jest Scythe FUMA 2 ale tu byś też musiał pod nie poszukać zestawu montującego.
https://proline.pl/scythe-scmk-1700-zapinka-na-socket-lga-1700-p8113477
Natomiast z wodnych: wysyłałem ci w tym moim zestawie chłodzenie Lian Li Galahad, jest też droższa wersja z trzema wentylatorami do niego z tego co widzę trzeba dokupić zestaw montujący np.
  • Odpowiedz
@MEKORRO: A no i niektóe płyty główne mają otwory montażowe pod LGA1200 więc do nich nie trzeba zestawów montażowych. Wiem, że ASUSy tak mają na chipsecie z690 dlatego nie dodawałem mounting kitu.
  • Odpowiedz
@MEKORRO: Można dać wersję z 2 spokojnie nawet na 12700k, tak samo ten arctic(on zresztą też ma tańszą wersje z dwoma wentylami). Dark rock to też jest porządne chłodzenie. Cenę możesz zbić też tym tańszym mobo msi ale nie wiem czy ono ci pasuje pod względem złącz no i obudową albo tą Lian Li albo możesz polować na okazje Corsair 4000D Airflow https://www.x-kom.pl/p/591819-obudowa-do-komputera-corsair-4000d-airflow-biala.html
bo poniżej 400zł czasem chodzi albo taki
  • Odpowiedz