Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam dysk zaszyfrowany bitlockerem i dołączyłem go do synchronizacji w Google Drive, myślałem, że po odblokowaniu, zawartość będzie się synchronizowała z dyskiem Google, tak się jednak nie dzieje, czy ktoś miał podobny problem? A może polecicie bezpieczne rozwiązania innych firm?

#komputery #googledrive #google #microsoft #bitlocker
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@myszczur tak, to niezależne od siebie procesy bo dysk jest odblokowany po starcie systemu, Google drive też nie powinien się tym przejmować i moim zdaniem problem leży gdzie indziej
  • Odpowiedz
@Koliat: W chwili obecnej porzuciłem projekt Google Drive. Teraz testuje rozwiązanie Microsoft, ale w OneDrive nie mogę znaleźć opcji dodania dysku do synchronizacji, podpowiesz mi gdzie to jest? Testuje na standardowej wersji, może muszę ją podbić do OneDrive dla firm?
  • Odpowiedz
  • 0
@myszczur wersja personal synchronizuje tylko katalog Onedrive - Personal i opcjonalnie Pulpit dokumenty i obrazy. W wersji Business możesz założyć sobie biblioteki na Sharepoincie które synchronizujesz, ale to też będzie jako dodatkowy folder, a nie jako "dysk" w klasycznym sensie - jednak z funkcjonalnością plików na żądanie (pliki są pobierane kiedy są potrzebne i nie zajmują miejsca na dysku) - nie ma większej różnicy niż estetyczna
  • Odpowiedz