Wpis z mikrobloga

Chciałem spróbować przygody z analogiem i zastanawiam się, czy w sytuacji gdy nie wiem, czy nie rzucę tego w kąt po miesiącu, aż takim grzechem byłby zakup nowego, typowego point and shoota? Ilford Sprite 35-II, Kodak M35, AgfaPhoto?

#fotografiaanalogowa
  • 11
@Dante15: szczerze mowiąc to cokolwiek w tej cenie co będzie sprawne, żeby miało automatykę i ja bym brał bez zooma, wtedy jest szansa na jaśniejszy obiektyw. Ogniskowa jakieś 35mm i żeby światło miał jak największe, coś koło f2.8
@Dolan: Dzięki, najpewniej wybór padnie na tę ostatnią propozycję, Olympus Trip AF MD :) Doradzisz mi jeszcze, proszę, jaki film byłby dobry na start do tego aparatu?
I czy może do takich aparatów bardziej zaleca się akumulatorki niż zwykłe baterie, jest to jakaś różnica? Głupie pytania, ale zielony jestem strasznie XD
@Dante15:
Co do zasilania to trzeba by spojrzeć w instrukcje aparatu czy dopuszcza napięcie z akumulatorków, raczej obstawialbym ze baterie. Co do filmu to najtańszy choćby czarnobialy. Strasznie ostatnio podrożały filmy.
@wshk: Miałem kiedyś te konice w podstawówce, wytrzymała kupę lat i dobrze robiła, niestety potem się zepsuł mechanizm wysuwania obiektywu