Wpis z mikrobloga

Mirki grające na #gitarabasowa lub #gitara mam do Was pytanie. Dopiero niedawno zaczęłam uczyć się grać na basie i teraz np. próbuję nauczyć się "Would" Alice in Chains. Dla początkującego to dość trudny utwór. Gram z tabulatury.
Jak się nauczyć dokładnie odgrywać z pamięci partie, w których praktycznie główna melodia basu jest stale ta sama, ale zmieniają się długości nut? Tak jak jest tam w refrenie? Cały czas mylą mi się takty. ()
KatpissNeverclean - Mirki grające na #gitarabasowa lub #gitara mam do Was pytanie. Do...
  • 8
@kidi1: zapętlić piosenkę i odtwarzać ją gdziekolwiek masz okazję słuchać. Z czasem mając w głowie cały utwór odruchowo będziesz wiedzieć gdzie ile razy masz co zagrać. Jak będziesz czuć utwór to nie będziesz się stresować że zapomniałaś co tam ma być grane. A potem zaczniesz improwizować i w ogóle przejmować się czy grasz jak w oryginale czy nie :D
@KatpissNeverclean: Sprytniejsi muzycy już komponując płytę zostawiają sobie fragmenty, w których będzie jakaś przestrzeń na dowolność (szczególnie rytmiczną), żeby potem nie było trzeba w kółko do porzygu grać na koncertach tego samego, wątpię, by ten basista grał ten kawałek zawsze tak samo ;) No i czy konieczne jest cyzelowanie tego 1 do 1.
Na twoim miejscu nauczyłbym się tych wariacji, a potem grał je w takiej kolejności jak ci pasuje (może