Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym sobie kupić krótkofalówkę, żeby komunikować się na trasie z drugim pojazdem.
Cb odpada.

Mam tylko jeden wymóg.
Chciałbym, żeby było usbc i żebym mógł podłączyć pod ładowarkę od telefonu czy laptopa.

Poza #baofeng P15UV jest cos dostępnego na rynku?
#krotkofalarstwo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym, żeby było usbc i żebym mógł podłączyć pod ładowarkę od telefonu czy laptopa.


@strikingsurface: czyli standardowe gniazdko ładowania/zapalniczki odpada?
szkoda, bo większość baofengów ma jakies eliminatory baterii, to by rozwiązało sprawe.
a tanie, i na twoją potrzebe byłoby w sam raz.
  • Odpowiedz
@dos_badass: ja już mam po prostu dosyć różnych ładowarek i kabli walających się po mieszkaniu, samochodzie itd. pilnowania, czy wziąłem dobrą ze sobą
Chcialbym standard. Pada bateria, to podpinam pod ten sam kabel którym ładuję latarkę, laptopa, telefon i słuchawki.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: ja wiem, wspomniałem tylko o alternatywie, gdybys jednak nie znalazł.
btw, mam bao w aucie, bateria na odsłuchu wytrzymuje niemal cały dzien, w schowku druga zapasowa, naładowana.
jak dużo nie gadasz, to i na podróż wystarczy taki zestawik. ;)
  • Odpowiedz
nie znam pozostałych ale bf t1 jest za słaby na rozmowy między autami.


@annotate: ja mam 2x uv82, daje radę, w autach też.
inna sprawa, że ja potem na stałe w dachu sirtela sma4 dowaliłem.
jest rewelka.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lesio: starczy jeśli ktoś chce gadać z drugim autem tylko na światłach, stojąc blisko. Przy jeździe "autostradowej" w większym ruchu ciężko utrzymać auta w odległości takiej by się wzajemnie rozumieć.

Testowałem. Do zabawy ok, do faktycznej komunikacji brałbym chociaż coś z lepszą anteną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: legalnie możesz tylko pmr, pewnie Chińczycy sprzedają jakieś z usbc, jednak zasięg będzie bardzo mały (0,5 W i mała antena). Pół legalnie, czyli niezgodnie z przepisami ale nic ci się nie stanie i nikomu raczej nie będziesz przeszkadzać, są lepsze radia ustawione na częstotliwości pmr, wtedy masz zazwyczaj 5w i lepszą, wymienną, antenę. Nielagalnie i głupio to takie samo radio ale na częstotliwości amatorskiej 2m, ale wtedy już możesz
  • Odpowiedz