Wpis z mikrobloga

#hosting #serwery
Ktoś może polecić jakąś firmę z w miarę niezawodnym i nie najdroższym hostingiem krajowym (linux+WHM) z dedykowanymi serwerami zarządzanymi?
Kei sobie zmienia politykę zarządzania dedykami i teraz znajomemu wołają dodatkowe 6k netto na rok za support jednego serwera. Co więcej... uzależnili koszt supportu od objętości backupu!
  • 7
@Jare_K: Cześć. Kei to H88/R22 czyli to samo co Cyberfolks i wiele innych marek hostingowych. Może teraz chcą odzyskać kasę za akwizycję... Możesz podać więcej szczegółów? Za samo zarządzanie/backup krzyknęli 6kzł więcej? A jak z ceną samego sprzętu?
@CzlowiekZBlizna: możliwe. #!$%@?ąc od tego ile płaci za dedykowany serwer (nie mało) i miał wcześniej zarządzanie w cenie, tak teraz traci zarządzanie i musi dodatkowo wybrać sobie pakiet www.kei.pl/usluga-zarzadzania-i-administracji a z racji tego, że suma backupów przekracza 1TB, to musi wybrać najwyższy, który oferuje ponad 1TB backupu, a więc 499zł/m-c. Uzależnienie pakietu zarządzania od wielkości backupu to IMO czyste #!$%@?ństwo i dojenie klienta, który nie potrzebuje pozostałych usług z pakietu. Możliwe,
@Jare_K: cześć - myślę, że możemy spróbować się podjąć. Podeślij na priv lub na info@webh.pl co dokładnie potrzebujesz. Sprawdzimy czy jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania.

W razie gdyby dedyk sam w sobie nie był potrzebny, posiadamy także VPSy, które możemy wyposażyć w panele administracyjne, a które mają backup wykonywany co godzinę w standardzie. W zależności od potrzeb możemy zaproponować różne warianty obsługi i administracji.
@webh: dzięki. Miło, bo sam jestem waszym klientem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kumpel rozważa też ewentualne przejście z dedyka na kilka mniejszych lub VPSy.
Natomiast nigdzie na waszej stronie nie widziałem oferty na zarządzanie serwerami. Jakiś oficjalny link?
Przekażę maila. Dzięki.
Jakiś oficjalny link?


@Jare_K: Nie mamy oferty konkretnej na stronie, zawsze to jest temat do negocjacji i dogadania. Bardzo chętnie podejmiemy się współpracy jeśli kumpel rozważy przeniesienie się do nas ze swoimi usługami. Postaramy się zaproponować coś ciekawego. :)