Wpis z mikrobloga

@LuxEtClamabunt: jest kilka rzeczy o rozwiązań w iOS których nie ma w androidzie, windowsie, te z kolei mają coś, czego nie ma iOS. Nie ma zestawu idealnego, niemniej jednak mi o wiele wygodniej korzysta się z iosa. Np. Kupiłem rodzicom łapka z win10 i uważam, że jest to mega #!$%@? i nieintuicyjny system, nie wspominając o tym, że po tygodniu wysypała im się kamerka i ni #!$%@? nie szło tego problemu
zadzwonić


@MrBoston: to też jest możliwe w Windowsie https://spidersweb.pl/2019/12/windows-10-jak-zadzwonic.html

i tutaj - "Wspomniana funkcja nie zadziała z telefonami iPhone: zarządzający nimi system iOS nie został jeszcze wyposażony w stosowne API, by to było możliwe. Nie będzie to również działać z absolutnie każdym telefonem z Androidem: wymagana jest wersja Nougat lub nowsza." znowu jak nie masz zarówno PC od Apple jak i telefonu od Apple to masz ograniczone funkcje. Android cię nie
Generalnie nie przeczę, że ekosystem Apple jest fajny bo nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam, ja
jestem zwolennikiem tego, że mogę sobie dowolnie wybierać a nie, że jak mam iphone to muszę kupić zegarek od Apple i słuchawki Apple bo inaczej nie będzie działać część funkcji albo wcale nie będzie coś działać.
@LuxEtClamabunt: Niemniej jednak w iOS masz to w podstawie, nie musisz nic pobierać i jak masz maka i iPhone to to całkiem fajnie działa. Bez żadnych przeglądarek, miliona aplikacji, kombinacji itd. Z tym "nic co nie jest od apple nie działa ze sprzętem apple" to też takie urban legend. Np. każde jedne słuchawki bezprzewodowe działają normalnie.
Jest grupa osób która kupuje coś i ma działać, a druga musi konfigurować pod siebie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niedobry: Ty używałeś ostatnio telefonu z Androidem 10 lat temu, że takie głupoty piszesz?
Każdy telefon ma obecnie jakąś aplikację do plików i tam masz pobrane/downloads gdzie są pobierane pliki.
Większość już nawet jest dostosowana do ćwierćinteligentów co nie ogarniają koncepcji folderu gdzie na pierwszym ekranie masz listę ostatnio utworzonych/zapisanych/ściągniętych plików.
#!$%@? już od tego, że jak ściągasz plik to w powiadomieniach go masz na górnej belce i tam też możesz
@MrBoston:
- Dodać torrenta do pobrania na domowym serwerze plików (transmission-remote na android działa świetnie).
- Polączyć się z unicyklem elektrycznym oraz wyświetlić aktualną prędkość, baterię, zasięg na zegarku-zatrąbić dtknięciem ekranu zegarka
- Zmienić oprogramowanie w hulajnogach xiaomi, ninebot, zmienić parametry typu kiedy się włącza tempomat
- Zagrać w fortnite, gry na geforcenow, google stadia
- Zagrać w coś z psp, gameboya
- Wysłać fotki na whatsapp w orginalnej jakości (a
@MrBoston:
- Profil firmowy na Android też o niebo lepiej działa, apki firmowe są oddzielone od normalnych i mogę w każdej chwili go wyłączyć/włączyć, po wyłączeniu nie dostaję powiadomień z apek firmowych, po włączeniu przychodzą powiadomienia, które bym dostał kiedy był wyłączony (na iOS nie ma takiej możliwości) -- na Android firma nie ma dostępu do apek poza profilem firmowym i nie może Ci nic zrobić na telefonie poza profilem firmowym
@MrBoston: I co na iOS dostaję w zamian, co lepiej działa niż na androidzie? Bo jakoś nie widzę niczego takiego. Dodatkowym atutem Androida jest fakt, że jak potrzebuję jakąś apkę napisać na własny użytek to nie potrzebuję kupować macbooka tylko mogę to zrobić na każdym popularnym systemie. Aaa i abym nie zapomiał. Kabel lightning -> USB wspiera maksymalnie USB 2.0. Już widzę jak profesjonaliści zrzucają te wielkie filmy w formacie PRORes
@bboymc: widzisz, ja osobiście nic z tych rzeczy nie potrzebuję robić, mi osobiście iOS pasuje.
Do nawigacji na rower mam s5 mini bo jest mały i ma bardzo jaskrawe kolory i nieźle sobie radzi w słońcu :)
@MrBoston: Nie robisz, bo masz iPhone. Ale idę o zakład, że chętnie zamiast oryginalnego YouTube takiego Vanced poużywał, ale nie możesz. Karygodne jest, że nie mogę udostępnić lokalizacji airtaga, którego mam przyczepionego do kluczy w rodzinie. Od premiery tego gadżetu minęło już tak dużo czasu, a to ciągle nie działa. Tak samo ciągle jakieś bugi, to z safari każda stron może wykraść nazwy baz danych indexeddb, albo bug w iMessage który
@bboymc: karygodne jest to, że ludzie twojego pokroju nie rozumieją jak funkcjonuje świat xD wmawiają mi, że nie mogę jakichś torrentow odpalić jak mam pincet platform streamingowych i yt premium i nie muszę kraść treści
Podglądać story bez powiadomienia adresata xDDDDDD
Pograć w fortnite xDDDDD
Gościu, przestań patrzeć na ludzi przez pryzmat swojej osoby i swoich wątpliwych doświadczeń z hilajnogą ksiałomi
@bboymc: nigdzie nie napisałem, że iOS jest najlepszy, choć moim zdaniem lepszy niż dziurawy android, ale ty musiałeś się zesrac i pisać wypracowania na temat hulajnogi ksiałomi i storików na ig.
@MrBoston: Do czego używasz iPhone co lepiej działa niż na Android? Android nigdy nie miał buga, który pozwalał każdej stronie internetowej przejąc kontrolę nad twoim telefonem. A iOS miał już takich wiele.