Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy! Mam problem, a mianowicie złożyłem sobie nowy kąkutr i w sumie wszystko poszło git (nawet kejbyl menedżment) jednak by sprawiedliwości stało się zadość jest jeden szkopuł a mianowicie mam problem z pamięcią M2. Ale od początku. Specyfikacja Po zainstalowaniu pamięci SSD oraz dwóch pamięci M2 wchodzę w bios a tam okazuje się, że komp widzi tylko jeden z dwóch M2 - szybka rozkmina, zamieniłem pamięci miejscami - nic sie nie zmieniło, następnie wykorzystałem trzecie gniazdo M2 (w różnych konfiguracjach i również nadal nic). Zajarany zbudowanym kompem odpuściłem sobie na razie tą pamięć i zdecydowałem po instalować sterowniki etc a następnie gry i programy. Dodam, że system (win 10) postawiłem na dysku SSD Samsunga 250GB (cały dysk był dyskiem C) a wszystkie gry i programy dałem na dysk D, którym był właśnie jeden z tych dwóch M2. Po paru godzinach stwierdziłem, że póki o tym pamiętam to wyciągnę ten jeden wolny M2 i może go komuś sprzedam czy coś. Wyciągnąłem więc jeden dysk (ten który według biosu był niewidzialny) i okazało się ze komputer/bios nie widzi teraz żadnego dysku M2 (programy przestały działać etc). Załączam zdjęcia. Czy ktoś miał podobną sytuację, że na dwa włożone dyski komputer widzi tylko jeden, a po wyciągnięciu jednego nie widzi ich wcale? Wiem, że SATA i M2 korelują ze sobą i trzeba sprawdzać w instrukcjach płyty jak ma się jedno do drugiego. Próbowałem również podłączyć SSD do innych portów SATA ale również nic to nie dało, zmieniałem też sata mode z AHCI na RAID i próbowałem instalować system - wyskoczył M2 gienie error. Może ktoś miał podobny problem.
kilka fotek biosu etc

bioos1
bios2
bios3
płyta

Będę wdzięczny za jakiejkolwiek porady, jeśli będzie trzeba dośle więcej zdjęć.

#komputery #informatyka #ssd #pcmasterrace #windows10 #zasilaczzczarnejlisty #bios #pc #intel #gpu
Mirek96 - Czołem Mircy! Mam problem, a mianowicie złożyłem sobie nowy kąkutr i w sumi...

źródło: comment_1644258180PuXXLIdWlcoMm6PhujbRQT.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirek96: nie działa mi żadne zdjęcie ale mniejsza. Próbowałeś sam jeden M2 włożyć? Bez żadnego SSD?
I czy nie ma czegoś w instrukcji płyty odnośnie obsługiwanych dysków?
  • Odpowiedz
@Mirek96: musisz sprawdzić na samym M2 którego nie widzi. Najlepiej w każdym ze slotów aby wykluczyć uszkodzenie dysku. Jeśli nie będzie go nigdzie widać to raczej jakiś trafiony egzemplarz się trafił. Możesz też sprawdzić w jakimś innym PC u znajomego czy coś jak masz jednego PCta
  • Odpowiedz