Wpis z mikrobloga

Mam do wymiany port ładowania w Xiaomi Mi 9SE. Chciałem zaoszczędzić i kupiłem całą płytkę na Allegro za 8 dych - link

Chcę oddać to do założenia w serwisie, ale gość mi powiedział, że legitna płytka kosztuje 105 zeta i on nie będzie takiego gówna zakładał. Kto mnie robi w wuja, sprzedawca z Allegro czy serwis? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gsm #xiaomi #serwisgsm #pytaniedoeksperta
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zralok: jak już masz płytkę to to jest proste jak #!$%@?. Otwierasz, odkrecasz śrubki, odpinasz baterie, odpinasz wszystkie inne tasiemki, podmieniasz pytkę i w odwrotnej kolejności robisz kroki co napisałem wcześniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zralok: idź do innego serwisu. Uczciwy gość to by Ci powiedział: Panie trzeba było przyjść do mnie. Ja bym Panu sam port wlutował, bez nowej płyty. Jeśli klejony to trzeba podgrzać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zralok: dobrze jakbyś miał przyssawkę bo łatwiej wtedy ciągnąć plecki typu coś takiego; https://www.plantagarden.pl/21603-large_default/przyssawka-silikonowa-z-oczkiem-5mm-.jpg i coś cienkiego typu plastikowa karta, albo jeszcze lepiej jakas plastikowa okladka biurowa (tak żeby ewentualnie wbić się między ramke i plecki telefonu i ciąć klej.
Klej ten wymaga podgrzania żeby się zmiekczyl. Ja to albo na stole drukarki 3d robię albo hotairem, ale dawniej robiłem to zwykła suszarka do włosów i tak samo dawało to radę.
@Zralok: xiaomi nie sprzedaje swoich czesci zamiennych powszechnie. Ciezko dorwac oryginaly, chyba ze ktos sie w rozbiorke bawi.

Serwisant sie broni, bo wymieni ci na jakis gowniany zamiennik i cos przestanie dzialac, albo zniknie szybkie ladowanie i bedziesz mial do niego pretensje.
Dlatego pewnie woli to robic na oryginalnych czesciach.