Wpis z mikrobloga

#loty #podroze #stansted #uk #londyn

Hej, mam w planach podróż samolotem w marcu, znalazłem tani lot w terminie który mi pasuje, tylko problem polega na tym, że jest przesiadka w Londynie na Stansted, czy miał ktoś ostatnio podobny lot i może powiedzieć czy trzeba jakąś wizę czy coś, czy bez problemu mogę przesiąść się na paszport?
  • 7
  • Odpowiedz
Paszport, odprawa normalnie jak nie w uni, Stansted jak wysiadasz masz automatyczne bramki, wychodzisz, I chyba drugi raz wchodzisz na następny lot,
Dla paszportów szengen jest jakby automatyczna wiza turystyczna na 3 albo 6 msc.
  • Odpowiedz
@KondProsty: a wiesz może, czy przed przylotem jako przesiadka trzeba wypełniać jakieś formularze? Szukałem w necie ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Sacron taaa trzeba. Od 12? 17? Lutego ma się coś zmienić chyba ale teraz leci się tak:

Do Anglii musisz mieć PLF pasager location form, I na stronie uzupełnić gov.uk uzupełnić formę zdrowia , czyli czemu masz nie mieć kwarantanny- ty lecisz z tego samego lotniska- opuszcWsz kraj w ciągu 24h, więc transit-landspace czy jakoś tak. I tyle
AA i zależy czym lecisz czasem kinie lotnicze mówią że musi być siatkowy
  • Odpowiedz
@Sacron są różne formy czemu masz nie mieć kwarantanny, bo szczepiony, bo tranzyt (jak lecisz z innego lotniska niż Stansted, albo BD czekał na lot dłużej niż 24 go to musisz wybrać inną opcję), ale tu bym się nie martwił, w twoim przypadku jak sam się nie wyślesz na kwarantannę wypełniając wniosek, to pójdzie gładko i szybko.

Zasady się zmieniaja co chwilę ale jeśli jest dalej tak jak bylo to musisz
  • Odpowiedz