Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwe udostępnianie konta psn aby inna osoba mogła zagrać w daną grę? Kupujemy z bratem gry, dzieląc koszta na pół i chcialbym udostępnić swoje konto trzeciej osobie. Da się to zrobić?
#ps5
  • 12
@jawor2201: aby działało na trzech konsolach to dwie z nich muszą być PS5 a jedna PS4 z tego co kojarzę. Bo jak rozumiem teraz na jednej konsoli macie włączone udostępnianie z głównego konta a na drugiej po prostu ktoś z tego konta z grą korzysta bez włączonego udostępniania
@jawor2201 Na trzeciego się chyba nie da. Tzn. Jak udzielisz trzeciej osobie to drugie konto (rozumiem że brata, z którego nie była kupiona gra) nie będzie mogło odpalać gry, nawet na tej samej konsoli. Za każdym razem będzie trzeba w ustawieniach włączać console sharing. (tak mi się wydaje, jeżeli jest inaczej to niech mnie ktoś oświeci).
@jawor2201: no to kiepsko, bo w takiej konfiguracji to tylko na jednej z nich możesz ustawić konto z grą jako podstawowe a na drugiej grać na właściwym koncie nie ustawionym jako podstawowe. Teoretycznie kolega może zalogować się na konto z grą na swojej konsoli, ale wtedy nie będzie można korzystać z tego konta na konsoli numer dwa
@jawor2201: na konsoli bez ustawionego konta z grą jako podstawowe musi być łączność z internetem, jak często jest to sprawdzane? Nie wiem, na PS4 potrafiło mnie wyrzucić z gry jak nie miałem internetu