Wpis z mikrobloga

Od drugiej połowy grudnia jestem poza rynkiem. Ponad 2 miesięczny postój wzmaga apetyt na dobre wejście. Niestety póki co nie widać konkretnego kierunku.
Rozrysowałem dwa scenariusze (linie pomarańczowa i fioletowa) na podstawie fibo, analizy technicznej kanału wzrostowego, pozycji inwestorow na opcjach, subiektywnego odniesienia do kontraktów futures

Nazwałbym to tak: "być może prawdopodobne".

#bitcoin #kryptowaluty #smiesznekreski #kryptoanaliza
Fangu - Od drugiej połowy grudnia jestem poza rynkiem. Ponad 2 miesięczny postój wzma...

źródło: comment_1643951207v5WEJM7itA5eRElfrZqLeb.jpg

Pobierz
  • 14
@Fangu: skąd taki wniosek, że jeżeli przełamie linie bessy juz teraz to docelowo pójdzie w bok, a jesli nie przelamie to po zniżce wróci do trendu wzrostowego?
@Hafez: na poczatku okreslam sobie zasady gry, ramy - w obrebie ktorych podejmuje decyzje. Jezeli zauwazam jakis ciag błędów tzn cena instrumentu porusza sie nie w taki sposob jaki oczekiwałem - to oznacza, że przyjalem błędne zasady gry. Nie podejmuje wtedy decyzji do momentu ustalenia poprawnych reguł.
Na te chwile, na swieczkach 1dniowych czy tygodniowych - wyznaczylem kanal wzrostowy:
https://www.wykop.pl/wpis/63258675/aktualny-uklad-techniczny-na-btc-jest-mocno-nietyp/#comment-224197241

z niego wynika, ze pozostajemy w trendzie wzrostowym (bo nadal jestesmy
@Hafez: to była z grubsza analiza techniczna kanału wzrostowego (jak to nazwalem w 1 poscie). Nastepnie kontrastuje otrzymany wynik z wynikami otrzymanymi innymi sposobami np ocena zajetych pozycji przez inwestorow.
@Fangu: okej, teraz trochę rozumiem. Ja nie stosuję tutaj skali logarytmicznej, patrząc raczej na krótszy horyzont czasowy, więc w AT mam zupełnie inaczej wyrysowane kanały i linie trendów.

#!$%@?ąc od powyższego, intuicja mi podpowiada, że btc jest zbyt mocno zdeterminowany na forsowanie linii bessy od swojego ATH (dziś 2 raz w ciągu 2 dni), tymczasem podaż nie potrafi wyprowadzić w ostatnich dniach większej kontry i zdecydowanego uderzenia na południe. Patrząc na
@Hafez: nie rozgrywam teraz zadnej pozycji bo oceniłem, że nie potrafie przewidziec dalszych ruchów ceny. Przypuszczam jedynie 2 prawdopodobne kierunki. Wraz z postepem wykresu bede je modyfikował.
Czy btc jest zdeterminowane do forsowania linii bessy? Spadek pod 34-35k moglby byc odebrany jako double bottom (na wyzszych przedzialach czasowych) i zareagować odbiciem. Ale tu jest tak duzo mozliwych rozbieznosci, że nie sposob podjac poprawna decyzje na zaś.