Wpis z mikrobloga

#geodezja
Kto działa na robotykach na budowach? Poważnie rozglądam się za tym sprzętem i zastanawiam się jak wygląda sprawa z wbudowaną kamerą. Widać coś na ekranie z tych leicowskich 5mpx? Przydaje się, czy tylko zbędny bajer? Dedukuję sobie, że to istotna rzecz przy tyczeniach, jest podgląd czy nie strzela się w pręt zbrojeniowy, albo pustaki, widać ustawienie lustra na gwoździu itp. Może się ktoś wypowiedzieć czy warto inwestować w sprzęt z kamerą czy to olać?
  • 9
@ziomekz: Jak strzelisz w pręt to zgubi sygnał i tyle. Generalnie nie jest kolorowo działać pomiędzy prętami. Jak zobaczysz cenę to stwierdzisz, że olać to :)
@tsavke: no przykładowo tcrp1201 z cs15 kosztuje ok 30k netto, ts12 z cs15 45k netto a ts15 z cs15 ponad 55k netto.
Fakt, ze ts12 i 15 są na vivie i posiadają kamerę. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś znacząca różnica w uzytkowaniu między tcrp a zrobotyzowanymi ts
@PBuzz: TCRP jest dla mnie osiągalne budżetowo, dlatego zastanawiam się jak duża jest różnica w porównaniu do TS, czy warto dopłacać. Orientujesz się czy jest to sprzęt bardzo #!$%@? względem ts? Są problemy z gubieniem/wyszukiwaniem lustra? To jest juz trochę starszy sprzęt a szukam czegoś co mi ułatwi pracę a nie dołoży nerwow( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ziomekz: widzę, że pytasz o Leice, ale mimo że robię na S7, robiłem na S3 i S6 oraz Ts16. W każdej konfiguracji robotyk jest świetnym rozwiązaniem, a kamera znacznie pomaga w celowaniu. Ona jest raczej po to, żeby zgrubnie wycelować w pryzmat, bo jakość obrazu z przykładowo S7 na TSC3 jest słaba. TS16 z Cs20 miał nieco lepszy obraz, ale moze to też być kwestia oświetlenia. Tak czy siak, kupując tachimetr
@ziomekz: Żaden tachimetr sam z siebie nie gubi celu, muszą wystąpić jakieś przeszkody. Leica po utracie raczej sama nie odnajdzie lustra, będziesz musiał włączyć power search, kilka sekund zgrzytów i działasz dalej :) TS 16 ma tego Dynamic Locka i to wtedy pomaga. Uważam, że postęp w tachimetrach jest bardzo niewielki. Od 15 lat te same obudowy i w Leice i w Trimblu, tylko kolory nowe. Powiedziałbym, żebyś raczej skupił się