Wpis z mikrobloga

Jaka tu jest prawidłowa kolejność przejazdu poszczególnych pojazdów na skrzyżowaniu równorzędnym? Znalazłem test na necie i mam pewne wątpliwości. Niebieski musi puścić żółtego bo ten jedzie z naprzeciwka na wprost, żółty musi puścić czerwonego, bo ma go po prawej stronie, a czerwony musi puścić niebieskiego, bo też ma go po prawej stronie.
Seabag - Jaka tu jest prawidłowa kolejność przejazdu poszczególnych pojazdów na skrzy...

źródło: comment_1643759971fw1qegnIzflFqGQvVuwy5I.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@dansemacabre777: podpowiem ci ze takich skrzyżowań z takim oznaczeniem nie ma i ten obrazek to farmazon


Na co drugim parkingu przed sklepem są właściwie tego typu skrzyżowania
  • Odpowiedz
@Zulf

Zapraszam do grodziska mazowieckiego. Znajdziesz tam takich skrzyżowań z dużym natężeniem ruchu conajmniej kilka. I przykład że zdjęcia jest również.

Dodatkowo często się skrzyżowanie w ten sposób blokuje i rozwiązanie jest jedno, przynajmniej wśród kierowców. Zasada wzajemnego przepuszczania się, ktoś w końcu nie wytrzymuje i jedzie, widziałem już każdy wariant tj. każdy z samochodów w tym przypadku pojechał pierwszy/ostatni.
  • Odpowiedz
@Seabag: Na wykładach z prawa jazdy tłumaczył mi to skrzyżowanie były policjant. Niebieski dojeżdża do środka i ma żółtego po prawej. Za niebieskim wyjeżdża czerwony. Potem jedzie żółty i niebieski. Serio, nie zmyślam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sanok: wjeżdżając na skrzyżowanie nie masz się zastanawiać kto przed kim ma pierwszeństwo, bo byś oszalał - myślisz tylko za siebie i o tym, komu Ty masz ustąpić, jadąc niebieskim nie musisz rozkminiać czy pierwszy pojedzie żółty czy czerwony, bo wystarczy, że wiesz, że masz ustąpić żółtemu
  • Odpowiedz
@fevo: To wyjdzie błąd w matrixie :)
Od strony przepisów mnie uczono, że tak to wygląda. W 99% przypadków z życia pojedzie pierwszy oczywiście niebieski moim zdaniem
  • Odpowiedz
@ithilcrackk: Tzn. na jakiej podstawie stwierdzasz, że w 99% przypadków pojedzie pierwszy niebieski? A dlaczego nie np. właśnie ten czerwony lub żółty (przez zasadę puszczania jadącego z naprzeciwka na wprost lub skręcającego w prawo)?
  • Odpowiedz
@Seabag: Teoretycznie to też nie można wjechać na skrzyżowanie, jeżeli nie możesz go opuścić. Myślę, że teoretycznie niebieski na pierwszy rzut oka może wjechać i opuścić skrzyżowanie, jednak w trakcie wykonywania manewru pojawia mu się żółty i się zatrzymuje. Osoba, która chce wjechać na skrzyżowanie za niebieskim nie ma prawa na nie wjeżdżać, bo ma zablokowany przejazd
  • Odpowiedz
@ithilcrackk: No tak, ale nawet jeśli niebieski zobaczyłby żółtego jeszcze przed wjazdem na skrzyżowanie, to i tak się wjeżdża zawsze do środka i tam przepuszcza żółtego. Nikt nie stoi przed skrzyżowaniem i nie czeka aż żółty przejedzie, tylko każdy oczekuje na środku i przepuszcza.
  • Odpowiedz
@Seabag: chwila, chwila, czyli, że jak jest takie skrzyżowanie potrójne to dla niebieskiego "na prawo" przechodzi na kolejny pas drogi.. na żółtego? Myślałem, że niebieski już nie ma nikogo po prawej.
  • Odpowiedz
@sanok: Przeczytaj mój najnowszy wpis, tam się odnoszę do tego. Dużo osób twierdzi, że w tej sytuacji żółty jest traktowany przez niebieskiego zasadą prawej ręki, gdyż żółty przechodzi na prawą stronę niebieskiego przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo. Jednakże głównie chodzi tu o zasadę przepuszczania pojazdu jadącego z naprzeciwka na wprost lub skręcającego w prawo.
  • Odpowiedz