Wpis z mikrobloga

483 + 1 = 484

Tytuł: Nietoperz i suszone cytryny
Autor: Marcin Meller
Gatunek: publicystyka literacka, eseje
Ocena: 6/10
ISBN: 9788328067165
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 304
Nietoperz i suszone cytryny” to zbiór wybranych felietonów Marcina Mellera z lat 2016 – 2019 publikowanych w Newsweeku. Jak przekonuje na początku „A te kilkaset stron ma Ci przede wszystkim poprawić nastrój, Szanowni Czytelniczko i Czytelniku. W pociągu, autobusie, tramwaju, u fryzjera, na plaży, w samolocie, kawiarni i, oczywista oczywistość, w toalecie. Zwłaszcza w toalecie”. Większa ich cześć jest poświęcona wydarzeniom polityczno-społecznym w naszym kraju, co sam Meller podsumowuje następująco: „… felieton autora, który dość regularnie jeździ po PiS-ie…”. Co zabawne sam autor przyznaje, że propozycje prowadzenia swojej rubryki dostał po wpisie w mediach społecznościowych w 2012 roku, informującym o tym, że nie zagłosuje na PO, a potem jak sam pisze „nie histeryzowałem, kiedy Andrzej Duda i PIS wygrali …”. Pomimo, iż tematem przewodnim większości tekstów jest „dobra zmiana” trafiają się też perełki nie związane z polityką, i właśnie te teksty czytało mi się najlepiej. Najbardziej przypadły mi do gustu „Miało się virahę i brabant” oraz „Małe przyjemności”. Dzięki tej książce dorzuciłem też parę pozycji do swojej półki z książkami o nazwie – „muszę przeczytać”. Styl pisania Mellera trafił do mnie, pomimo dużego skupienia się w tej książce na felietonach dotyczących PiS, może wynika to z faktu, jak okazało się podczas lektury, że mamy ze sobą wiele wspólnego w kwestii przyzwyczajeń i światopoglądu. Przy kolejnym naszym spotkaniu postaram się sięgnąć po pozycję, która będzie wolna od polityki (po tej też miałem taką nadzieję – czyli trzeba robić lepszą kwerendę). Być może będzie to „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”?

Trochę #bekazpisu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #felieton #newsweek #publicystykaliterackabookmeter #esejebookmeter
MfalmeKitunguu - 483 + 1 = 484

Tytuł: Nietoperz i suszone cytryny
Autor: Marcin Mell...

źródło: comment_1643664797ClC6NYyHg2Z4Nmu9bjrk84.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 285
Gatunek książki: felietony

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Nie widzę przeszkód (Marcin Ryszka, Jakub Białek) - najnowsza recenzja usera Sindarin ★★★★ (7.0 / 10) -
  • Odpowiedz