Wpis z mikrobloga

#telefony #siecikomorkowe #5g #siec5g

Czy sieć 5G powinna być widoczna normalnie na liście sieci? W orange, z którego mam kartę 5g praktycznie nie istnieje. Ale inne sieci niby mają zasięg, a jak włączę ręczny wybór sieci - znajduje wszystkie sieci w opcji 2g, 3g i LTE, ale żadnej w 5g. W telefonie włączone 5g, więc teoretycznie sieć widzieć powinien... A może to inaczej działa i na liście dostępnych sieci komórkowych nie zobaczę 5g?
Chce przetestować zasięg jednej z sieci jednak nie wiem czy jest sens starter kupować jeśli telefon nie widzi sieci 5g...
  • 6
@Dax13 niby tak, ale Orange nie ma nigdzie zasięgu. Pytanie raczej czy telefon powinien widzieć sieć 5g nawet jeśli nie ma do niej dostępu (np. 5g z innej sieci)
@husky83 masz abonament? Sprawdzałeś w jakiej odległości jesteś od nadajnika? Sprawdzałeś czy telefon obsługuje częstotliwość 5G używaną w Orange?
@Dax13 Orange i tak nie ma zasięgu tam gdzie testowałem. Ale T-Mobile i plus tak. Nie chodzi mi o to żeby się z tą siecią połączyć, bo i tak nie mam roamingu krajowego. Ale po przełączeniu na ręczne wyszukiwanie sieci wydaje mi się że powinien pokazać że jest dostępna sieć 5g pomimo braku możliwości podłączenia się - tak samo jak w przypadku każdej innej sieci w dowolnej technologii. I sieci wyświetla, ale
@husky83: na liście sieci nie będzie ci pokazywać sieci 5G, bo jako tzw. kotwicy kazda sieć w tym kraju używa sieci LTE, tak po prostu działa 5G w standarde NSA. W razie testów jest pełne niezależne 5G w standardzie SA wtedy na liście by się wyświetlały sieci 5G w eterze. W przypadku Plusa jest sens tylko brać pod uwagę ich 5G, bo mają niezależne pasmo na to (zasięgowo przez lipnie przez