Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam sie nad laptopem na 2-5 lat. Ma on mieć zastosowanie do Biura i do Szkoły (policealna).
Zależy mi nad mobilnościa aby nie był kloc 10kg tylko żeby był lekki i szybki. no i zeby odpalił Office + Teams/Zoom.
i teraz moje pytanie jest takie czy brać Macbooka M1 8GB RAM/256 Dysk (SSD) czy jakiś Laptop z Windowsem?
Proszę też jakbyście mogli dlaczego taki wybór a jeśli chodzi o laptopa z windowsem to może jakiś polecacie? Budżetowo tak jak do Macbooka Air M1 którego zarezerwowałem póki co w sklepie Media Markt za 3899zł (miałem jakąś promocje z klubu).

#laptop #macbook #windows

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f7da0e99f26e000a5d2497
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: co do macbooka, ogólnie jest to dobry komputer - mam go w domu, tak jak i laptopy z Windowsem. Problem jest gdzieś indziej, o ile przy windowsie możesz mieć problemy z działaniem po kilkunastu miesiącach (chyba ze czyścisz na bieżąco system itp), tak osobiście ja miałem/mam problem z MacBookiem właśnie m1. Sporo osób w tym ja, ma problem z ekranem, który samoczynnie pęka - dlatego jeżeli Mac, to tylko z
@AnonimoweMirkoWyznania: Macbook M1 ma w tej chwili rozsądną cenę, za całkiem mobilny sprzęty z fajnym ekranem. 250GB imo wystarczy, 8GB też powinno (dla mnie osobiście to mało).
System - tu możesz mieć problemy, jesli będizesz potrzbował odpalić coś windowsowego do szkoły. Wiem, że są wydane progrmy do fajnego stawiania maszyny wirtualnej w Win10 pod MacOS, ale osobiście nie miałem styczności.

Laptop z Windowsem - raczej zero problemów z kompatybilnością oprogramowania. Spokojnie
@Nabuhodozur: podłączę się. Do 2000zł spokojnie da się kupić sensowny sprzęt używany, który wytrzyma lata. Delle czy lenovo poleasingowe. Tylko patrzeć trzeba na klasę biznesową, która stworzona jest do tego by pożyła kilka lat. Polecam nie patrzeć w ogóle na segment konsumencki.