Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa lata temu zmarli mi rodzice, w przeciągu 3 miesięcy, oboje z chorobami przewlekłymi. Mnie i mojej siostrze, lvl 29 i 30, zostawili dom i trochę oszczędności. Sprzedaliśmy dom, podzieliliśmy się. Za swoją część spadku spłaciłem prawie cały kredyt na swoje mieszkanie, zostało mi wtedy jeszcze 2,5 roku. W międzyczasie utrzymywałem bliakie kontakty z pozostałą rodziną i oczywiście z siostrą. Nie zarabiam dużo, ale cenię sobie swoją pracę. Zaparłem się, bardzo oszczędzałem i w ciągu półtora roku spłaciłem resztę kredytu, żeby mieć spokój. W listopadzie ubiegłego roku rodzina poprosiła mnie o podżyrowanie dużego kredytu. Jednego żyranta już mieli, ale potrzebowali dwóch. Odmówiłem. Nie lubię ryzyka, wolę skromną stabilność. Rodzina odwróciła się ode mnie, siostra również. W efekcie od grudnia nikt się do mnie nie odezwał, święta spędziłem zupełnie sam. Nie mam bliskich kolegów, przyjaciela, tylko dalszych znajomych z pracy. I jest mi bardzo źle z powodu tej samotności. Wiem l, że dobrze postąpiem odmawiając, ale jednak jest mi strasznie źle. Jestem b. nieśmiały, potrzebuję dużo czasu, zanim nawiążę głębszą relację. Moje życie to praca - dom - basen - weekendowe samotne spacery. I tak na okrągło. Chciałem się tym podzielić. Tylko tyle. Dzięki jeśli ktoś przeczytał w całości.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f79abf99f26e000a5d1fe5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 412
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mogę ze swojej strony podpowiedzieć, żebyś poszukał nowego hobby, które wymaga spotkań z innymi - nie musisz się nawet wkręcać. Możesz przyjść tylko raz nikt nie będzie miał Ci tego za złe. Np. Grupy biegowe, jakieś niszowe sporty typu rzucanie kulami, turnieje w gry w pubach, noce z planszówkami, rpgi - no jest serio cała masa. Tylko nie bądź męczący i nie wylewaj żali bo desperatów ludzie się boją
@AnonimoweMirkoWyznania: hobby dobra sprawa na nawiązanie kontaktu z ludźmi tylko trzeba pieniądze wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°) weź sobie może jakiegoś lokatora na pokój o ile masz możliwość, zawsze ktoś do kogo można się odezwać. Może nie cała rodzina tak do tego podchodzi? Masz kuzynów? Może spróbuj z nimi, pewnie z racji wieku inaczej mogą do tego podchodzić. Trzymaj się miras, wydajesz się być ogarnięty chłop.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem co mogę ci napisać, bo też nie prosisz o żadne rady. Sam dostrzegasz jaka jest sytuacja..

Po pierwsze, dobrze że sam wiesz że postąpiłeś właściwie. To ważne i pozwala na życie w zgodzie ze sobą właśnie.

Gorzej jak takie życie powoduje, że człowiek zostaje sam. Tak niestety BARDZO często się dzieje, bo ludzie którzy są wokół nas, najczęściej są wokół nas, bo mają z tego jakieś korzyści. Czy