Wpis z mikrobloga

najgorsza strona jaka moze istniec.
jak nie masz pradu to nie masz i chcesz wiedziec kiedy bedzie wlaczone zasilanie.
a tu na stronie https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-biezace
wchodzisz.... napisali ze wlacza np o 5:40 wchodzisz o 5:40 i jest napisane ze wlacza o 6:45. i tak caly dzien od wczoraj i cala noc.
w domu zimno zarcia nie ma jak zrobic. palic w kominku nie moge bo plaszcz wodny.
#takaprawda #polska
jedyny co burmistrza zalatwil to agregat dla stacji paliw zeby ludzie mogli tankowac agregaty/...ale kto kupuje agregat na 2 dni w roku.
dobrze ze mam w volvo 230v bo inaczej mialbym lipe na maxa.
a te internety i telefony z play to tez jakis zart. nic nie dzialalo przez 12h
i po co wojna po co pociski jak wystarczy wywalic prad i wsystko uwalone.
masz kase na karcie nie wyplacisz nie zatankujesz paliwa nie zadzwonisz.
#wojna
  • 13
@Peleryna: Jakby nie strona z częstą aktualizacją to nawet byś nie wiedział jakie są przewidywane czasy usunięcia awarii. Bo na 991 się nie dodzwonisz przy awariach masowych. A wiem co mówię z linią alarmową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciesz się, że masz w ogóle jakiekolwiek info z strony.
@Peleryna jesienią kupiłem przetwornicę i akumulator 100Ah. Już po miesiącu się przydały bo nie było prądu 6h. A to w mieście wojewódzkim. Mogę na tym odpalić kocioł, pompkę a jak będzie trzeba to i lodówkę uciągnie i wygoda dużo większa niż z agregatem.

Teraz zimą kupiłem też kuchenkę na butlę. Niby jeszcze nigdy gazu nie zabrakło, ale... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bigger: tak, w takim akumulatorze jest w przybliżeniu jedna kilowatogodzina. Powinno wystarczyć na dwie - trzy doby pracy kotła przy typowym zużyciu zimą. Oczywiście lodówka czy cokolwiek innego mi to zarżnie dużo szybciej, ale w założeniu to jest UPS do routera z internetem i kotła - nic innego nie mam podpięte. Plusem jest to że jest całkowicie bezobsługowe np. w porównaniu z agregatem, a minusem to że nie ma jak tego
@hitherto No jak? Pompa co to masz 40 wat? Czyli dobę sama pompę na 100 ah

Kocioł i podajnik żre dużo więcej. I to optymistycznie zakładając że aku trzyma parametry. A na pewno nie trzyma.
@bigger: ale pompa nie chodzi przecież 24/7. U mnie kocioł pracuje ok. 2-3h rano i 3-4h pod wieczór.

Natomiast masz rację że kocioł bierze więcej, zaufałem karcie katalogowej która podawała 20-60W a podłączyłem teraz miernik i ciągnie 90W, jak się rozgrzeje to pewnie mniej ale chwilę to zajmie.