Wpis z mikrobloga

Docelowo bitcoiny mają zastąpić pieniądze. Ale jak mają te pieniądze zastąpić muszą być wymienialne bezpośrednio na towary a nie na waluty np. jajko kosztuje 1.0e-6 BTC a samochód 1 BTC i producent samochodu musi za 0.2 BTC kupuje podzespoły do wybudowania samochodu a pracownikom płaci również w BTC oni za te same bitcoiny kupują np. jajka i tak to się kręci. Bo przecież wszyscy potrzebujemy dostawać pensje, kupować za nią żywność i jeździć samochodami.

Ile wynosi wyrażona w tradycyjnej walucie wartość przedmiotów kupionych za BTC od początku istnienia tej waluty? Wydaje mi się, że będzie to promil wartości bitcoinów będących aktualnie w obiegu. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.

Teraz oszacujmy prawdopodobieństwo przejścia światowego handlu z tradycyjnych walut na bitcoiny. Wynosi ono zero.

Mamy więc do czynienia z pierwszą na świecie walutą praktycznie niewymienialną na towary a jedynie na inne waluty, której cena rośnie w zastraszającym tempie tylko dlatego, że ludzie chcą ją potem sprzedać z zyskiem, licząc na to, że jej wartość będzie dalej rosła mimo tego, że nic za nią nie można kupić.

http://newnation.sg/wp-content/uploads/Genius.jpeg

#bitcoin
  • 9
  • Odpowiedz
@captain666: Ale w tym przypadku transfer BTC był tylko formą anonimowego przelewu zarówno kupujący jak i sprzedający musieli potem wymieniać BTC na realne waluty. Poza tym silkroad powstał w celu obrotu nielegalnym towarem. Co mi z waluty za która mogę kupić tylko broń i narkotyki.
  • Odpowiedz
@Yogi_

Jeszcze dluga droga do pokonania przez kryptowaluty zanim wkrocza one do mainstreamu na dobre. Juz teraz przeciez jest pelno e-sklepow, ktore akceptuja bitcoiny, glownie w USA np. btcelectronics.com. Z dnia na dzien coraz to wiecej fizycznych sklepow, restauracji itp. zaczyna przyjmowac btc.
  • Odpowiedz
@Desire_: A niska penetracja rynku wynika wyłącznie z niewiedzy i niewiary. Patrząc na deflację wbudowaną w BTC, wystarczy że sprzedam Ci X za 1 BTC, wart dziś ~2kpln, a za tydzień ów 1 BTC będzie wart 2,5kpln. Jeżeli ktoś ma dobrą płynność i spore nadwyżki to sporo można w ten sposób dorobić na boku.
  • Odpowiedz
Będzie tak jak chcesz, w momencie jak zlikwiduje się monopol prawny jednej waluty, gdzie na rynku będzie wiele walut i będą między sobą konkurować. Na tą chwilę prawnie nie możesz założyć sklepu w Polsce, gdzie będziesz przyjmował płatności w innej walucie niż monopolistycznej złotówce, która do Bitcoina codziennie traci..
  • Odpowiedz