Wpis z mikrobloga

Chciałem wykorzystać #yubikey na coś bardziej pożytecznego niż na zabezpieczenie fejsa i konta google, bo banki ani nawet poczty nie mogę tym zabezpieczyć. Więc chciałem podpiąć go pod #keepass ale ten pomimo podłączenia wgl go nie wykrywa. Okej, trzeba pogrzebać w Yubikey Personalization Tool - ale zaraz, program nie wykrywa yubikeya w żadnym slocie usb. Dobra, pobierzmy kolejny program Yubikey Authenticator - i tu klops bo musi być włączony OTP. Czyli pobieram TRZECI już program nazwany tym razem "Yubikey Manager". I tu cud - wykrywa klucz!!! Ale radość była przedwczesna gdyż w zakładce "Applications" pozycja OTP jest zablokowana. Ile jeszcze mam pobrać programów i stracić czasu na szukanie rozwiązań na tę ku... żeby zaczęła działać? Może popularny od niedawna youtuber zwany @niebezpiecznik-pl który wciska te klucze w każdym swoim artykule i filmie mi pomoże?
#it #security #komputery
cors - Chciałem wykorzystać #yubikey na coś bardziej pożytecznego niż na zabezpieczen...

źródło: comment_164321069521yUb4UvTyM95moBJMVgwZ.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebezpiecznik-pl: Niby klucz jest ultra prostym rozwiązaniem dla zwykłych internautów, ale jak ktoś chce wycisnąć z niego coś więcej nieznając tak jak ja np tej technologii, to musi się nieźle napocić. Akurat więcej korzyści znalazłem w podpięciu klucza pod keepassa niż bezpośrednio pod fejsa. Trudno, może się przyda jak system bankowy online w Polsce zacznie go akceptować.