Wpis z mikrobloga

@brokenik:

Siemka moje Mirki i Mirabelki!

Trzy miesiące temu plusowaliście mój wpis : https://www.wykop.pl/wpis/61142095/dzieci-gluchoniemi-feels-taguje-a-co-mi-tam-w-kazd/
i miałem Was zawołać jak implant mojej córki zostanie uruchomiony. No więc niestety nie mam żadnego spektakularnego filmu który byłby wyciskaczem łez. Ale.. od uruchomienia procesora minęło już troszkę czasu więc chciałbym poinformować wszystkich, że efekty działania implantu są już bardzo widoczne. Po pierwsze mała całkiem dobrze reaguje na pukania i stukania wszelkiej maści. Klaskanie czy uderzanie elementami wywołującymi dźwięki wpływa na jej zachowanie. Mimo, że w chwili obecnej implant jest w swojej początkowej fazie nazwijmy to "strojenia" - podejrzewam, że jakość dźwięków, precyzja i przede wszystkim próg słyszenia jest ustawiony na minimum to efekty widać. Codziennie pracujemy z dzieckiem po kilkanaście do kilkudziesięciu minut dziennie - stukamy, pukamy - bawimy się dźwiękami. Od ponad 3 tygodni Łucja reaguje na np. głośne mówienie np. słowa Halo - które powoduje, że zaczyna się rozglądać i szuka mnie wzrokiem. Postępy w słuszeniu są bardzo duże i niesamowite. W tym tygodniu mieliśmy jechać na kolejne ustawianie procesora - niestety osoby które się tym zajmują są na kwarantannie więc czekamy na kolejne kroki.

Dziękuje Wam wszystkim jeszcze raz i nie omieszkam się z Wami dzielić informacjami. W każdym bądź razie jeśli macie podobną sytuację w swojej rodzinie i ktoś z Waszych bliskich potrzebuje jakiejś pomocy - to dajcie mu linka do mojego wpisu - może komuś to pomoże, rozjaśni temat.

Pobierz
źródło: comment_1643070435I4TPeUY4Rnd8fNujPFmn7V.jpg
  • 7