Wpis z mikrobloga

Chciałbym ogarnąć spawanie, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć.
W necie, metody spawania są pięknie opisane, ale potrzebuję prostej odpowiedzi.
Jeśli nie wiem co będę spawał w przyszłości, ale zakładam, że nie okręty, ani rurociągi gazowe tylko profile, blachy. Potrzebuję wiedzieć, która metoda jest „uniwersalna” i dobra na początek, bo pewnie najważniejsze są przyzwyczajenia i schematy.
Mig, mag, tig...
#nauka #spawanie
  • 5
@login_89: najłatwiej spawa się migomatem i można nim dużo zrobić, ale potrzebna jest butla z gazem, więc jak chcesz sobie zacząć spawać to proponuje spawanie elektrodą otuloną, sprzęt stosunkowo tani, metoda spawania nie jest super trudna a można się dużo nauczyć i potem przejść na migomat bez żadnego problemu jak Ci się spodoba.
@login_89: wg mnie tak, ogarniesz jak w ogóle spawanie wygląda, jak parametry działają, jak się spawa w różnych pozycjach, jak się stal zachowuje, sama spawarka jest poręczna, żadnej butli. Chyba, że chcesz od razu grubiej zainwestować to wtedy faktycznie migomat. Co do progu wejścia to najtrudniejszą metodą z tych popularnych jest TIG, potem elektroda, a mig/mag to żeby zacząć "smarkać" wystarczy przycisnąć guzik na rączce i jedziesz z tematem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_89: za 400 kupiłem jakas spawarkę na elektrody typu turbo coś tam z allegro, cały set z maską rękawicami itd, pospawałem sobie kawałek płotu, może nie pięknie ale widać że da się na tym nauczyć przy odrobinie zacięcia. Nie mam miejsca na trzyma je butli żeby kupować miga. Zaletą też jest to że jest mała i mgr zabrać gdzieś do klienta żeby posmarkac kawałek jakiejś rurki. Jak u ciebie ma to