Wpis z mikrobloga

Robert Kubica NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNYCH SZANS na miejsce w F1 i mam zamiar udowodnić to odnosząc się do przykładu każdego zespołu.

Mercedes - Toto to dwulicowy półpolaczek który manipuluje swój naród i próbuje przekupić go ich własnym językiem. Rzeczywistość jest taka że mają już multimistrza świata i młodego kierowcę który zawsze objeżdżał Kubicę w kwalifikacjach. Już sam Verstappen ma i będzie miał z tym zespołem więcej wspólnego niż Kubica, bo on chociaż pomacał sobie ich tylne skrzydło.

Red Bull - Kubica reklamuje konkurencyjny napój energetyczny, a po za tym zespół ma już mocnego kierowcę numer dwa. Zespół ma już wielki fanbase z Holandii i Meksyku, dlatego ten z Polski nie jest im potrzebny. Robert nie wywindowałby sprzedaży Red Bulla bo wielu Polaków na niego nie stać, a tych których stać kupują pod wpływem nurkowania Verstappena.

Ferrari - Kubica miał okazję napisać piękne annały historii z tym zespołem, ale #!$%@?ł to wszystko zanim się zaczęło. Kłamstwem jest propaganda powrutowców o niedokończonych sprawach, bo te sprawy nawet nie się nie rozpoczęły, a patrząc na aktualnych gigachadów w bolidach Ferrari do których Kubica nie ma nawet podejścia to ślad ferraryjski już dawno został zatarty.

McLaren - Norris jest i będzie w McLarenie. Ricciardo ogurzy i tu można było by wypatrywać jakichś nadziei, bo Robert nie miałby takich wymagań finansowych jak on. Jednakże tak dobry zespół jakim jest McLaren stać na dużo bardziej obiecującego kierowcę który nie jest inwalidą i emerytem.

Alpine - zespół ten zwolnił Budkowskiego który jako jedyny mógł się wstawić za Polakiem. Robert testował ich bolid w 2017, ale najwyraźniej nie przekonali się do jego jazdy skoro deal silnikowy wziął w górę. Kubica nie ma aktualnie czego tu szukać, chyba że zmieni obywatelstwo na francuskie.

Alpha Tauri - Do zespołu z Faenzy dołączają utalentowani juniorzy z akademii Red Bulla. Robert z tą akademią ma tyle wspólnego co himalaista z konserwatorem powierzchni płaskich. Zespół ten to synonim młodości w F1. A jak młody jest Kubica? ♿♿♿

Aston Martin - Lawrence Stroll całkowicie zapomniał o Kubicy, bo ma już kierowcę który rozsławia legendarną markę i zespół. Robert nawet zwycięstw tyle nie ma co Seb tytułów mistrzowskich, dlatego Polak nie ma nawet podejścia na jego miejsce. Natomiast Lance jest nietykalny z wiadomych powodów. Kasa z Orlenu również tu nie pomaga, bo Strollowie są bogaci w cj.

Williams - zarząd który choć na moment zauroczył się w kasie z Orlenu przepadł. Teraz rządzi tu kasa Latifiego. Tajski ogur choć na moment dobrze prezentował się w Toro Rosso dlatego ma pewną wartość, a Robert w czasach współczesnych nie ma żadnych osiągnięć (o tym szczęśliwym punkcie zdobytym na farcie nawet nie myślcie). Sprawy Roberta z tym zespołem zostały definitywnie zakończone w 2019.

Alfa Romeo - nieważne jak dużo kasy z Orlenu daje Obajtek, Robert był, jest i będzie jedynie maskotką tego zespołu. Nawet tak bezpłciowy kierowca pozbawiony charakteru jak Bottas dostał szansę w tym zespole. On chociaż ma jakieś doświadczenia z topowego zespołu i to jest kluczowe. Zhou natomiast pochodzi z wielkiego kraju z jeszcze większą populacją i gospodarką co jest idealne dla promocji F1. Kubica w tej sytuacji musi tylko uważać by znowu nie zdemolować stymulatora.

Haas** - Amerykanie bardziej pokochali rosyjską flagę i pieniądze Mazepina niż historię Roberta Kubicy. Nie ma z resztą co się dziwić, bo historia zaprzepaszczonej kariery nikogo nie przekonuje. Drugie miejsce w zespole jest dla członka akademii Ferrari, czyli aktualnie Schumachera. Kubica? Wyobrażacie sobie Polaka jeżdżącego w rosyjskich barwach? Ja też nie.

#f1 #powrutcontent #antypowrutcontent #kubica
  • 12
@Redz18: To raz, poza tym on już dobija 40 LAT XD no kur%a, złośliwi powiedzą, że alonso też ma 40 lat, ale oprócz 40 lat: wiele osiągnięć w formule, wdc, doświadczenie zdobyte w topowych zespołach i oczywiście obie rence. Kubica ma na koncie JEDNO zwycięstwo w kanadzie, które oprócz Polaków nikogo nie obchodzi. To jest dokładnie taka sama sytuacja jakby Maldonado miał teraz wrócić, wyobrażacie to sobie? bo ja ni uja