Wpis z mikrobloga

Hej. Ostatnio na matrycy laptopa zrobiło mi się punktowe przejaśnienie (widoczne na białym kolorze, z trudem uchwycone na zdjęciu - mam nadzieję, że coś widać. edit: zaznaczyłem kwadracikiem, żeby wiedzieć, gdzie patrzeć). Odkryłem je po transporcie laptopa w plecaku (swoją drogą, był w osobnej przegródce na laptopa, więc nic nie powinno mu było nic "zagrażać"). Jako że na co dzień korzystam z niego podpiętego do innych monitorów, nie jestem pewien, czy stało się to przez to, że coś z plecaka docisnęło matrycę, czy już wcześniej. No i mam dwa pytania: czy tego typu punktowe przejaśnienie mogło pojawić się samoczynnie, czy w grę wchodzi tylko czynnik fizyczny, czyli punktowy docisk? Po drugie: Czy ten pakiet ochrony w x-kom (https://www.x-kom.pl/ubezpieczenia - pakiet I) według was coś takiego pokrywa, czy raczej zostanie to potraktowane jako "przypadkowe uszkodzenie"? Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens wysyłać to do serwisu... No chyba, że jeden rabin powie tak, drugi nie...
#monitor #laptopy #serwispc #reklamacja
Pobierz Wixu - Hej. Ostatnio na matrycy laptopa zrobiło mi się punktowe przejaśnienie (widocz...
źródło: comment_16429325269hzH7T3GTXIK4sPWrSbnJl.jpg
  • 8
@Norskee: ech... co śmieszne, laptop w plecaku jest raz na miesiąc przez 2h w transporcie w aucie. A i nie jest to "tańszy" model, choć może nie oznacza to dobrej jakości matrycy... Domyślam się, że serwis się wypnie na to.
Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens wysyłać to do serwisu... No chyba, że jeden rabin powie tak, drugi nie...


@Wixu: Kwadratem zaznaczyłeś a ja dalej tego nie widzę. Pewnie przy normalnym użytkowaniu a nie białym tle to już w ogóle.
choć może nie oznacza to dobrej jakości matrycy


@Wixu: To nie chodzi jakość matrycy a budowy laptopa i jego konstrukcji. Mój ThinkPad ma ślady klawiatury na ekranie xD Bo w Lenovo ktoś nie podumał przy wymiarach.