Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #netia #narzekam #chwale #internety

Netia to cholernie dziwny internetowy provider. Ostatnio mamy średnio 1 awarię na tydzień, jednak tym razem nie będzie o tym... gdyż dzisiaj chciałem Netię POCHWALIĆ.

Wymienili nam ostatnio router na nowszy model (to, że zamiast jednego, przysłali nam dwa, to już inna bajka, świadcząca o tym, jaki mają tam burdel. Pomimo zgłoszenia tego faktu przeze mnie, od 2 tygodni czekam na kuriera, który go odbierze :D) ... no ale miałem chwalić a nie nabijać się z nich, więc...

Owy nowy router ma funkcję, o trochę mylącej nazwie - NetiaFon. W skrócie polega na tym, że włączając ją na swoim routerze, tworzę jakby HotSpota, dla innych osób, które u siebie w domu też mają NetiaFona włączonego. A po co? Bo jeżeli jestem np. u znajomego, który internetu nie ma, ale za to ma sąsiada, który ma włączonego NetiaFona, to mogę bez problemu z tego HotSpota korzystać Niby to nie jest częsty przypadek, ale może się to jeszcze przydać w inny sposób.

Jeden kolega się ostatnio przeprowadził, nie zdążył jeszcze załatwić formalności z Internetem i cierpiał. Okazało się, że jego sąsiad ma włączonego NetiaFona, co pozwoliło mi pożyczyć mojemu koledze, który mieszka kilkadziesiąt kilometrów dalej, Internet o przepustowości 10MB/s

Tak wygląda pożyczanie Internetu w XXI wieku

Czy jakiś inny provider coś takiego posiada, bo ta opcja mi się bardzo spodobała, jednak sama Netia mnie częściej wkurza niż zachwyca.
  • 6
@cysioland: generalnie cały mechanizm traktuje jako awaryjny. Nie korzystam z tego jak nie muszę ;) Ja nawet na noc router wyłączam, więc się nie martw ;)

Poza tym, ta funkcja domyślnie jest wyłączona.. i dobrze, że jest w pełni konfigurowalna, dzięki temu Ty mógłbyś mieć to cały czas wyłączone, a ja mogę sobie to włączyć, jak potrzebuję ;)