Wpis z mikrobloga

Mialem historie zwiazana z #maseczki przeciw #covid19 - wychodze z metra i zlapalo mnie dwoch policjantow, ja oczywiscie bez maseczki, no i od razu ani dzien dobry, ani pocaluj mnie w dupe, ze jest obowiazek zaslaniania nosa i ust, jest kara 50-500PLN i oni nakladaja 50 PLN i, ze konczymy? A ja, ze oczywiscie - konczymy, ale wnioskiem do sądu, bo nie przyjmuje. Oczywiscie nie mogli uwierzyc, suma sumarum - puscili mnie po sprawdzeniu mnie na bębnie, machneli reka, ale ziomek uzywal #!$%@? argumentow w sylu:

1) On teraz daje 50, ale jak bedzie wniosek to bedzie 500 od razu + sad dowala jakies dodatkowe kary, a sprawa NA PEWNO bedzie przybita, bo teraz wszystkie przybijaja (ta, jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
2) Ze dostane jeszcze kare administracyjna od metra za nienoszenie :D
3) Ze jak chce wniosek do sadu, to oni mnie zabieraja na komende, jak to Pan powiedzial "my mamy czas, Pan pewnie nie"

Zyje na tym swiecie juz 28 lat i wydawalo mi sie, ze jak nie przyjmujesz mandatu to wniosek pisza na miejscu, a nie zabieraja mnie na komende, czy sie myle? Oni w ogole maja prawo mnie "zatrzymac" lub zabrac na komende w celu spisania jakichs papierow do sadu? To, ze teraz frajerzy odpuscili, bo im sie nie chcialo, to nie znaczy ze jutro znowu bede mial szczescie ;)

#policja
  • 7
@dziend0bry: policja robi co chce wiec może i by cie zabrali, ale każdy sąd w takiej sytuacji by przyklepał ich winę. Oczywiście inna sytuacja gdybys się nie wylegitymował.

Btw powiedzieli ze dostajesz pouczenie ? Bo jeśli nie to z dużym prawdopodobieństwem wezwą cie na komendę i wtedy wyślą wniosek do sadu.
@pawelczixd: tak, powiedzieli ze pouczają.
No ale słabe jest to, ze mogą mnie zabrać na komendę, przecież mam prawo odmówić i na jakiej podstawie mieliby mnie zgarniać? Wiem, ze bywają tam idioci i mogą mnie nawet na glebę rzucić, ale mi nie zależy na walce z nimi, chce się rozejść ale nie przyjmować mandatu