Wpis z mikrobloga

Powoli zabieram się za pisanie inżynierki. Plan mam taki żeby napisać aplikację mobilną do liczenia kalorii, ale kompletnie nie wiem z jakich technologii skorzystać. Na początku chciałem napisać aplikację na PC, ale czy ma to jakikolwiek sens to nie wiem. Z jakich technologii mogę skorzystać, o czym mogę poczytać, czy React Native to odpowiednia technologia do takiego projektu? Myślę, że ogarniam jave, javascript, pythona, ale wydaję mi się, że to się w ogóle nie przyda

#programowanie #studbaza
  • 12
@klex999: wydawało mi się zawsze że praca inżynierska to powinien być showcase umiejętności połączony z posunięciem jakiegoś obszaru nauki do przodu, nawet o ten jeden mały kroczek, ale widzę że na polskich renomowanych uczelniach nic się nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jabl: no i posunie problematykę wytwarzania aplikacji mobilnych do liczenia kalorii
@klex999: zaraz zrobi research jakie technologie najlepsze, wszystko ładnie opisze (dlaczego taka, a nie inna) i inni ludzie chcący wytwarzać aplikacje mobilne do liczenia kalorii będą mogli z tego skorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klex999: Aplikacja na PC jest bez sensu, mało kto z tego skorzysta. Ewentualnie jako prosty aplet na Windowsa albo na Linuxa, który łatwo zainstalować. Aplikacja webowa i/lub mobilna raczej wchodzą w grę.
wydawało mi się zawsze że praca inżynierska to powinien być showcase umiejętności połączony z posunięciem jakiegoś obszaru nauki do przodu, nawet o ten jeden mały kroczek, ale widzę że na polskich renomowanych uczelniach nic się nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jabl: Źle ci się wydawało - praca inżynierska może, ale nie musi mieć charakteru badawczego. Nie jest wymagany jakikolwiek element naukowy i dotyczy to "renomowanych" uczelni
@wolodia: i sugerujesz że zaklepanie aplikacji mobilnej w nieznanej sobie technologii w obszarze w którym jest już pierdyliard aplikacji spełnia kryteria o których wspomniałeś? dla mnie rozwiązanie skomplikowanego problemu inżynieryjnego i opisanie tego w pracy jest pewnego rodzaju posunięciem nauki do przodu.
i sugerujesz że zaklepanie aplikacji mobilnej w nieznanej sobie technologii w obszarze w którym jest już pierdyliard aplikacji spełnia kryteria o których wspomniałeś?


@jabl: Tak, jest masa takich tematów i prac dyplomowych. Spełnia to kryterium: "tematu pracy która nie zawiera w sobie żadnego nietrywialnego elementu".

dla mnie rozwiązanie skomplikowanego problemu inżynieryjnego i opisanie tego w pracy jest pewnego rodzaju posunięciem nauki do przodu.


@jabl: Wartość naukową praca ma wtedy, gdy